کارمانیا

رئیس هیات عامل ایدرو :

هدف از برنامه های توسعه ای ایدرو همگامی با تکنولوژی های روز جهانی است

عصر خودرو- رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو )گفت : لازمه طراحی و تدوین برنامه های توسعه ای کشور شناخت و بررسی فناوری روز جهانی است .

هدف از برنامه های توسعه ای ایدرو همگامی با تکنولوژی های روز جهانی است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایدرو نیوز، منصور معظمی با اشاره به صنایع هدف این سازمان که  با حوزه صنعت و فناوری ساخت شناور ، انرژی های تجدیدپذیر و خودروهای الکتریکی مرتبط است، اظهار داشت : ایدرو با هدف شناخت جهت­گیری های جهانی توسعه تکنولوژی در صنایع هدف خود و بهره گیری مناسب از آن در سیاستگذاری ، طراحی و تدوین برنامه های توسعه­ای و شکل­دهی مشارکت های بین المللی ، ‌تلاش می کند تا روند های توسعه تکنولوژی و کسب و کارهای مبتنی بر آن را رصد و نتایج بررسی آن را مستند کند .

  معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت با بیان اینکه در حوزه  صنعت و فناوری ساخت شناور  با یکی از پنج شرکت برتر کشتی سازی جهان از نظر سهم بازار توافق نامه ای را امضا کرده است ، تصریح کرد : با تشدید رقابت و همچنین ملاحظات زیست محیطی این صنعت به سمت استفاده از تکنولوژی های نوین نظیر چاپ سه بعدی ، اتوماسیون و روباتیک ، مواد پیشرفته جدید ، انرژی های نو و موتورهای پیشرفته حرکت کرده است .

  رئیس هیئت عامل ایدرو با اشاره موضوع انرژی های نو  به عنوان به حوزه دیگر روند جهانی تکنولوژی گفت : ظرفیت جهانی جدید ایجاد شده در سال 2016 برای تولید انرژی الکتریکی ، حدود 260 گیگا وات بوده که بیش از 53% آن به انرژ یهای تجدیدپذیر اختصاص یافته است که رکورد جدیدی برای این نوع از تکنولوژیهای تولید انرژی به حساب می آید .

  وی افزود: با توجه به اینکه در سال 2016، برای اولین بار ظرفیت های جدید انرژی خورشیدی از هر تکنولوژی دیگر بالاتر بوده است . پس از انرژی خورشیدی ، به ترتیب نیروگاه های بادی ، زغال سنگ ، گاز ، آبی بزرگ ، اتمی و زیست توده قرار گرفته است .

  معظمی با اشاره به افزایش رشد فروش جهانی خودروهای برقی و خودروهای هیبریدی برقی در سال 2015 اظهار داشت  : قیمت باتری و تنوع مدل ها به همراه زیر ساخت های شارژ ،‌از جمله موانع و چالش های اصلی در بازار جهانی خودروهای الکتریکی به شمار می رود .

  وی خاطرنشان کرد : پیش بینی خودروهای  برقی در حال تردد  در جهان در سال 2020 در محدوده 1٫7 تا 7٫4 میلیون خودرو است که تفاوت در دامنه پیش بینی ها ،‌ به واسطه تفاوت در فرضیات مراجع پژوهشی و آماری در ارتباط با تغییرات قیمت باتری و روند ایجاد زیر ساخت های عمومی پارژ ، قابل تحلیل و بررسی است .

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو