مدیران خودروکارمانیا

خودرو در درآمدهای مالیاتی ریپ زد!

عصر خودرو- بررسی‌ها نشان از آن دارد با وجود آنکه دولت از محل مالیات بر واردات، شماره‌گذاری و نقل‌وانتقال خودرو برای شش ماهه نخست سال درآمد ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان را مصوب کرده بود، تنها ۹۷۰ میلیارد تومان آن محقق شده است.

خودرو در درآمدهای مالیاتی ریپ زد!
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، یکی از منابع درآمدی دولت که برای آن ردیف خاصی تعریف‌ شده، درآمدهای مالیاتی خودرو است که دولت از سه محل مالیات واردات، مالیات نقل‌وانتقال و مالیات شماره‌گذاری خودرو برای شش‌ ماهه نخست سال در مجموع درآمد 2 هزار و 570 میلیارد تومانی را مصوب کرده که تنها 970 میلیارد تومان آن در این مدت محقق شده است.
  مالیات واردات خودرو
  در حالی‌که دولت از محل مالیات واردات خودرو در شش‌ماهه نخست سال درآمد یک هزار و 640 میلیارد تومانی را مصوب کرده تنها 130 میلیارد از این رقم محقق شده است.
  بررسی‌ها نشان از آن دارد که درآمد دولت از این محل در شش‌ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته روند نزولی به خود گرفته است.
  طی پنج‌ ماهه نخست سال 1396 درآمد دولت از محل مالیات واردات خودرو 110 میلیارد تومان بوده که بررسی‌ها گواه آن را دارد که با وجود آنکه مصوبه دولت برای شهریورماه از محل مالیات واردات خودرو 270 میلیارد تومان بوده طی ششمین ماه سال تنها 20 میلیارد تومان به حساب دولت واریز شده است.
  مالیات شماره‌گذاری خودرو
  دولت برای شش‌ماهه نخست سال از محل درآمد مالیات شماره‌گذاری خودرو درآمد 560 میلیارد تومانی را مصوب کرده بود که این میزان درآمد در مدت‌ زمان اعلام‌ شده کاملاً محقق شده است.
  درآمد 560 میلیارد تومانی دولت از محل مالیات شماره‌گذاری خودرو در حالی محقق شده که نسبت به مدت‌ زمان مشابه سال گذشته درآمد دولت از این محل روند صعودی به خود گرفته است.
  بررسی‌ها حکایت از آن دارد که طی پنج‌ ماهه نخست سال جاری درآمد دولت از محل مالیات شماره‌گذاری خودرو 510 میلیارد تومان بوده که این درآمد 40 میلیارد تومان بیش‌تر از میزان مصوب دولت بوده است.
  دولت برای شهریورماه از محل مالیات شماره‌گذاری خودرو درآمد 90 میلیارد تومانی را مصوب کرده است که درآمد دولت در این ماه 50 میلیارد تومان به ثبت رسیده است.
  مالیات نقل‌وانتقال خودرو
  دولت همچنین از محل مالیات نقل‌وانتقال خودرو درآمد 370 میلیارد تومانی را برای خود تصویب کرده که در شش‌ماهه نخست سال جاری تنها 280 میلیارد تومان آن محقق شده و این میزان درآمد دقیقاً مشابه درآمد سال گذشته دولت از این محل بوده است.
  دولت تنها برای شهریورماه درآمد 60 میلیارد تومانی را از محل مالیات نقل‌وانتقال خودرو مصوب کرده که در این مدت 50 میلیارد تومان محقق شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  • شماره ۴۲۵
  • شماره ۴۲۴
  • شماره ۴۲۴
  آخرین بروزرسانی ۱۴ روز پیش
  آرشیو