کارمانیا

اختصاصی «عصرخودرو»؛

مرد هزار چهره ایسوزو

عصر خودرو-تروپر که نام اصلی آن Bighorn است، یک شاسی‌بلند سایز متوسط ساخت شرکت ایسوزو ژاپن است که ازسال ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۲ با نام‌های Acura SLX ،‌Chevrolet Trooper ،‌‌Subaro Bighorn ،‌SsangYang Korando Family و Honda Horizon در بازار جهان به فروش رسید.

مرد هزار چهره ایسوزو
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»،  این خودرو دارای دو نسل است که سال 1981 تا 1991 را نسل اول و از 1991 تا 2002 را نسل دوم می‌نامند. نسل اول در تمام 10سال هیچ تغییر خاصی پیدا نکرد ولی نسل دوم در سال 1998 به بعد با تغییرات کوچکی به بازار عرضه شد.

  نسل اول این خودرو با تنوع موتوری فراوانی در بازار وجود دارد که به ترتیب از پیشرانه‌های 2.0 ، 2.3 ، 2.6 و 2.8 بنزینی و 2.2 و 2.8 توربو دیزل استفاده می‌کند و با 3 تیپ گیربکس دستی و یک گیربکس اتوماتیک قابل انطباق است.

  نسل دوم اما تنها از پیشرانه‌های بنزینی با حجم‌های 3 ، 3.1 ، 3.2 و 3.5 لیتری استفاده می‌کند و با یک گیربکس 4 سرعته اتوماتیک و 5 سرعته دستی در بازار حضور دارد.

  هر دو نسل این خودرو به صورت شاسی‌بلندهای دوکابین و تک‌کابین با کد 3در و 5در در بازار حضور دارند. در سال 1988، شرکت کره‌ای سانگ‌یانگ اقدام به تولید این خودرو تحت لیسانس ایسوزو ژاپن کرد که با محصول تولید شده با نام Ssang Yang Familyبه بازار عرضه شد.

  این خودرو تنها برای بازار‌های کره، اسکاندیناوی، آسیای جنوب شرقی و البته به تعداد محدودی برای آمریکای جنوبی فرستاده شد. این نمونه خودرو از دو تیپ پیشرانه 2.3 توربو دیزل و 2.5 دیزلی استفاده می‌کرد.

   

  نوشته: روزبه نوروزیان

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط