پیت استاپ

شاسی بلندهایی که سریع تر از یک فراری شتاب دارند

عصر خودرو-ما در عصر SUV های زیر ۴ ثانیه هستیم. همان چیزی که شما در مورد "کاربرد" و "سرعت" از یک خودرو قدبلند انتظار دارید.

شاسی بلندهایی که سریع تر از یک فراری شتاب دارند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۹:۰۰

به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصر ایران ،در دوره‌ای خاص هرخودرویی که در کمتر از 4 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌رسید، وسیله‌ای دیدنی و جالب محسوب میشد. خودرویی که در روندی اصیل، سرعتی مناسب را طی می‌کرد.در طول زمان، هیچ کدام از  SUV  ها چنین مشخصاتی را از خود نشان ندادند. اما اینک به صراحت می‌توان از تغییرات ویژه سخن گفت.

 این‌ روزها هر کس می‌تواند خودروی قدبلندش را (حتی در بیراهه‌ای خارج از جاده)  با شتابی سریع‌تر از یک فراری F40 براند.فراری F40، خودرویی که در 4.1  ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌رسد. اما این 7 غولی که در این فهرست آمده‌اند، زودتر از فراری F40 رسیدن به شتاب معمول را مدیریت خواهند کرد.

اینک شما شاهد پرشتاب‌ترین و ترسناک‌ترین SUVهایی خواهید بود که ممکن است در این دوره به آنها دسترسی داشته باشید. البته اگر بودجه لازم برای خرید ان را داشته باشید.

بنتلی بنتایگا : 4 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت

یک نسخه دیزلی از این خودرو با موتور 4 لیتری وجود دارد که در 4.8 ثانیه به شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌رسد. اما اگر این شتاب رضایتتان را جلب نمی‌کند یک نسخه 6 لیتری V12 از این خودرو در 4 ثانیه به شتاب صفر تا 100 خواهد رسید و پس از آن با بیشینه سرعت 300 کیلومتر بر ساعت به سرعت خود ادامه می‌دهد. این میزان برای خودرویی به وزن 2440 کیلوگرم بسیار ایده آل و عالی است.

پورشه کاین توربو: 3.9 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت

پورشه کاین mk3 در اوایل سال جاری در نمایشگاه خودرویی فرانکفورت به نمایش درآمد. در میان طیف جدید مدل‌های توربوی این مدل، یک مدل توئین توربوی 4 لیتری V8 وجود دارد که قدرتی معادل 542 اسب‌بخار ایجاد می‌کند. این خودرو کاملا سریع است و با بیشینه سرعت 284 کیلومتر به حرکت خود ادامه می‌دهد.

آلفا رومئو : 3.9 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت

شما هنوز نمی‌توانید یک شاسی‌بلند نسخه کوادریفوگلیو از خودرهای استلویو را خریداری کنید. اما آلفا روی موتورهای توربوی 3 لیتری V6 حساب باز کرده که پیشتر روی جولیای QV از آن بهره برده است. شتاب 3.9 ثانیه برای برای یک شاسی‌بلند می‌تواند علاقه شما به آن را افزایش دهد.

مرسدس بنز : 3.8 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت

یک موتور 4 لیتری V8 دیگر برای ارائه قدرتی خوب در این خودرو مناسب است. این موتور قدرتی معادل 503 اسب‌بخار و گشتاوری معادل 700 نیوتن‌متر تولید می‌کند و باعث می‌شود تا این عضو خانواده SUVها نتیجه‌ای شگفت انگیز از خود نشان دهد.

شتاب صفر تا صد  3.8 ثانیه‌ای برای خودروی 2010 کیلوگرمی بسیار خوب به نظر می‌رسد.

لامبورگینی اوروس: 3.7  ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت

ارائه اولین مدل مفهومی اروس به سال 2012 باز می‌گردد و مدل نهایی اینک زیر پوشش‌های استتاری قرار گرفته است. اینک که ابرخودروساز لامبورگینی به جرگه SUV ها پیوسته، خودرویی ارائه کرده با یک موتور 4 لیتری توئین توربوی V8 حدود 641 اسب‌بخار توان ایجاد می‌کند و تنها در 3.7 ثانیه خودرو را به شتاب صفر تا 100 کیلومتر می‌رساند.

جیپ گرند چروکی : 3.3 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت

این عضو خانواده SUV ها  به یک موتور 6.2 لیتری V8 مجهز است که خروجی‌ای معادل 707 اسب‌بخار دارد. با وجوداینکه با یک خودروی سنگین روبه‌رو هستیم، خودرو به خوبی در 3.3 ثانیه شتاب می‌گیرد و با سرعت به مسیر خود ادامه می‌دهد.

تسلا مدل X: زمان 3.3 ثانیه برای شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت

تسلا باز غوغا می‌کند. تسلا برق را در اختیار شما قرار می‌دهد تا هر چه سریع‌تر شما را به سمت جلو سوق دهد. سرعت در چشم‌انداز این شرکت ثبت شده است.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۴۵
  • شماره ۴۴۴
  • شماره ۴۴۳
  • شماره ۴۴۲
  • شماره ۴۴۱
  • شماره ۴۴۰
  • شماره ۴۳۹
  • شماره ۴۳۸
  • شماره ۴۳۷
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو