کارمانیا

سرقت مسلحانه در پوشش فروش خودرو

عصر خودرو- دو سارق که در پوشش فروش خودرو از خریداران سرقت مسلحانه می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرقت مسلحانه در پوشش فروش خودرو
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از میزان، اول آبان ماه فردی با مراجعه به کلانتری 158 کیانشهر به مأموران اعلام داشت که توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پراید سفیدرنگ و با تهدید اسلحه کمری،مورد زورگیری و سرقت عابر بانک قرار گرفته و سارقان بلافاصله پس از سرقت عابربانک اقدام به برداشت مبلغ 6 میلیون تومان وجه نقد داخل حساب وی کردند.

  با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه" و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  مالباخته پس از حضور در اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:چندی پیش در اتوبان بعثت، یک دستگاه خودرو پراید را مشاهده کردم که پشت شیشه‌ عقب آن آگهی فروش خودرو درج شده بود؛ باشماره تلفن داخل آگهی تماس گرفته و با صاحب پراید برای بازدید خودرو، ساعت 17  در شهرک شهید بروجردی – روبروی مجتمع زیتون برای بازدید خودرو فروشی قرار ملاقات گذاشتم. دو نفر به عنوان فروشنده در محل قرار حاضر شده و پس از صحبت‌های اولیه در خصوص قیمت خودرو و توافق بر سر قیمت نهایی، فروشنده از من درخواست کرد تا یک موجودی از حساب بانکی خود به او نشان دهم تا اطمینان حاصل کند که واقعا خریدار هستم تا به گفته‌ خودش ماشین را برای فروش به شخص دیگری نشان ندهد. از آنجاکه واقعا قصد خرید خودرو را داشتم، به همراه این دو نفر به مقابل دست عابربانک رفتیم که به محض گرفتن موجودی حساب و اطمینان از وجود پول در داخل حساب، ناگهان این افراد با نشان دادن اسلحه کمری به سمت من حمله ور شده و ضمن ضرب و شتم شدید اقدام به سرقت عابربانک کردند؛ آن‌ها به سرعت از محل متواری شده و در کوتاهترین زمان اقدام به برداشت مبلغ 6 میلیون تومان پول داخل حساب کردند.

  با توجه به شیوه و شگرد سرقت و با انجام اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار معاونت جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ به نام "اکبر. 52 ساله شدند.

  بررسی سوابق اکبر حکایت از آن داشت که وی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف سرقت، موادمخدر، نزاع و درگیری است که در یک فقره از دستگیری‌ها، به اتهام مشارکت در جنایت در سال 86 که طی آن مردی 50 ساله با دست و پای بسته در منطقه خاوران به قتل رسیده بود، دستگیر و پس از دستگیری متهم اصلی پرونده و اعتراف صریح به جنایت، پس از سیر مراحل قانونی و به دستور مقام قضایی از زندان آزاد شده بود.

  با شناسایی دقیق تصویر اکبر از سوی مالباخته، کارآگاهان به مخفیگاه وی در شهرستان اسلامشهر –شهرک واوان مراجعه و در دوم اذر اقدام به دستگیری اکبر کردند.

  متهم در همان مراحل اولیه‌ تحقیقات به سرقت از مالباخته با همدستی یکی از دوستانش به نام نقی. ق53 ساله اعتراف کرد و عنوان داشت که خودرو پراید نیز متعلق به همدستش بود. بلافاصله "نقی" نیز در همان روز دستگیر و به همراه "اکبر" به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

  سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهمان پس از انتقال به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در همان مراحل اولیه‌ تحقیقات صراحتا به زورگیری از مالباخته و انجام سرقت‌های مشابه در پوشش فروش خودرو اعتراف کردند که در ادامه تحقیقات، محل ارتکاب تعدادی از سرقت‌ها در شهر‌های حاشیه تهران شناسایی، تحقیقات جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان در دستور کار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. لذا از شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط افرادی در پوشش فروش خودرو به ویژه فروش یک دستگاه خودرو پراید مورد سرقت و زورگیری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی تصویر متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو