کارمانیا

راننده تاکسی، کلاهبردار حرفه‌ای را به دام انداخت

عصر خودرو- کلاهبردار سابقه‌داری که با معرفی خود به عنوان مدیرعامل یک هولدینگ اقدام به کلاهبرداری از ده‌ها نفر کرده بود، دستگیر شد.

راننده تاکسی، کلاهبردار حرفه‌ای را به دام انداخت
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر خودرو» به نقل از ایسنا، ساعت 15 روز پنجشنبه هجدهم آبان ماه امسال، ماموران کلانتری 168 مشیریه درحال گشت‌زنی در حوزه استحفاظی خود بودند که متوجه درگیری راننده یک دستگاه خودرو تاکسی با فردی دیگر شده و نسبت به موضوع حساس شدند. در ادامه با حضور ماموران راننده تاکسی به آنها مراجعه کرد و گفت: این فرد یک میلیون و 600 هزار تومان از من گرفته و اکنون قصد دارد با موتورسیکلت از محل فرار کند. فرد مقابل نیز با رد ادعاهای راننده مدعی شد که شاکی با او دوست است و این مبلغ پول را به عنوان قرض به او داده اما حالا پشیمان شده و به دروغ می‌گوید که فریبش داده‌ام.

  در ادامه هر دو فرد به کلانتری منتقل شده و پرونده‌ای در این خصوص تشکیل شد، که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور مقام قضایی، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکی پرونده به کارآگاهان گفت: سه روز قبل متهم را به عنوان مسافر دربست از اسلامشهر و به مقصد ابتدای باغ فیض سوار ماشین کردم، در مسیر او مدعی شد که مدیر عامل یک شرکت است و چندین شرکت زیر مجموعه دارد و یکی از دفاتر نمایندگی شرکتش نیز در رباط کریم قرار دارد. او مدام با تلفن صحبت می‌کرد و از خانمی که پشت خط بود می‌خواست که هر فردی که به شرکت آمد و نیازمند بود، از یک تا بیست میلیون تومان به او کمک کند و در ادامه صحبت هایش از معاملات میلیاردی صحبت می‌کرد. من هم سر صحبت را با او باز کردم و مدعی شد که می تواند مرا به عنوان راننده شخصی‌اش استخدام کند، اما باید قبل از آن هزینه بیمه را پرداخت کنم تا او ماشین شرکت را به من تحویل دهد. من هم امروز با او قرار ملاقات گذاشتم و مبلغ یک میلیون و 600 هزار تومانِ درخواستی‌اش را به او تحویل دادم و او مدعی شد که تا دقایقی دیگر یک دستگاه خودرو پرادو را تحویل من خواهد داد. منتظر آمدن خودرو پرادو ادعایی او بودیم که متوجه شدم که قصد دارد با یک پیک موتوری از محل متواری شود که مانع کارش شدم و تا اینکه او دستگیر شد.

  در بررسی سوابق متهم پرونده به نام اسماعیل. ک متولد 44  که در اظهارات اولیه منکر هرگونه کلاهبرداری شده بود، او به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه کلاهبردرای که بارها دستگیر و روانه زندان شده، مورد شناسایی قرار گرفت. در ادامه تحقیقات و با شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان که دقیقا به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند، مشخص شد که اسماعیل تحت عنوان مدیرعامل شرکت‌های بازرگانی و به بهانه استخدام افراد با حقوق ماهیانه سه میلیون تومان همراه با بیمه و دیگر مزایا، اقدام به کلاهبرداری از آنها کرده و به بهانه پرداخت حق بیمه از سوی متقاضیانِ استخدام، مبالغی را از 500 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان از آنها دریافت کرده است.

  بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه رضا امیدی - رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی دقیق متهم از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان، متهم به ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتا به کلاهبرداری از این افراد اعتراف کرد که با اعتراف صریح متهم به کلاهبرداری‌های مشابه، شناسایی تعدادی دیگر از شکات و مالباختگان و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

  وی از تمامی شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند خواست تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان نبرد شمالی – میدان نبرد – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو