کارمانیا

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر:

حذف طرح ترافیک با سرمایه‌گذاری در حمل و نقل عمومی امکان‌پذیر است

عصر خودرو- عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: دولت باید در بخش حمل و نقل عمومی پایتخت سرمایه‌گذاری کند تا بتوانیم طرح ترافیک را حذف کنیم.

حذف طرح ترافیک با سرمایه‌گذاری در حمل و نقل عمومی امکان‌پذیر است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، شهربانو امانی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به طرح شهرداری تهران مبنی بر عدم فروش آرم طرح ترافیک از سال آینده اظهار کرد: اساسا اجرای طرح ترافیک برای کاهش آلودگی هوا نیست، بلکه برای کنترل وضعیت ترافیکی است و اکنون هم شاهد هستیم بعد از گذشت چند سال مشکل آلودگی را حل نکرده است.

  عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه این مسئله در دنیا حل شده و کشورهای دیگر با سرمایه‌گذاری در بخش حمل و نقل عمومی تردد شهروندان را آسان کرده‌اند، گفت: دولت باید هزینه سرمایه‌گذاری پایتخت ایران برای تبدیل شدن به نماد کشور را بپردازد که اگر این مورد تامین شود، طرح ترافیک هم می‌تواند حذف شود.

  امانی تاکید کرد: این طرح می‌تواند به صورت شفاف بگوید خودروهایی که معاینه فنی ندارند، نمی‌توانند وارد طرح شوند و آن‌هایی که معاینه دارند باید به جای خرید طرح ترافیک، عوارض دهند.

  وی افزود: شرایط باید به گونه ای باشد که مردم خودشان تصمیم بگیرند که چه زمانی از چه وسیله‌ای استفاده کنند.

  عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه بسته‌ای برای حذف طرح ترافیک تهیه شده است، اظهار کرد: بر این اساس گزینه‌های متعددی پیش روی مردم قرار می‌گیرد تا آن‌ها حق انتخاب داشته باشند که با چه وسیله‌ای، چگونه و در چه زمانی تردد کنند.

  وی در خصوص این طرح ادامه داد: با حذف طرح ترافیک هر کس بخواهد می‌تواند با پرداخت عوارض وارد برخی محدوده‌ها شود و این کار به مسئله ترافیک و آلودگی کمک خواهد کرد.

  امانی با بیان اینکه بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در حمل و نقل عمومی کلانشهرها به ویژه تهران هیچ نقشی ندارد، گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا بخش خصوصی بتواند فعالانه سرمایه‌گذاری کند.

  عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه از حذف قانون طرح ترافیک استقبال می‌کنم، ادامه داد: اگر هزینه‌ای که صرف ساخت پل صدر شد، صرف نوسازی اتوبوسرانی و گسترش مترو می‌شد، استفاده مردم از ناوگان حمل و نقل عمومی آسان‌تر بود.

  امانی عدم پیوستگی حمل و نقل عمومی را یکی از مشکلات عمده آن برشمرد و گفت: مردم باید بتوانند با فاصله نهایتا 400 متری به ایستگاه‌های مترو و اتوبوس دسترسی داشته باشند، اما مجبور هستند بخشی از راه را با خودرو شخصی بروند و سپس از مترو استفاده کنند.

  عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: باید ارزانی و در دسترس بودن آسان وسایل حمل و نقل عمومی در دستور کار قرار گیرد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو