کارمانیا

رئیس دبیرخانه دائمی ' سی.ان.جی ' کشور:

یک میلیون خودرو با مخازن فرسوده ' سی. ان. جی ' در کشور وجود دارد

عصر خودرو- رئیس دبیرخانه دائمی ' سی. ان. جی ' کشور گفت: بیش از یک میلیون دستگاه خودرو دوگانه سوز با مخازن فرسوده ' سی. ان. جی ' در کشور وجود دارد و سال به سال نیز به تعداد آنها افزوده می شود.

یک میلیون خودرو با مخازن فرسوده ' سی. ان. جی ' در کشور وجود دارد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، ' محسن مشایخی ' روز دوشنبه در مراسم آغاز طرح ملی تعویض مخازن فرسوده خودروهای گازسوز در اصفهان افزود: حدود پنج میلیون و 300 هزار خودروی دوگانه سوز در کشور وجود دارد که 2 میلیون خودرو از میان آنها، تبدیل غیرمجاز بوده و فاقد شناسنامه است.
  رئیس دبیرخانه دائمی ' سی. ان. جی' کشور با تاکید بر اینکه لازم است این مخازن فرسوده هرچه زودتر، تعویض و از رده خارج شود، اظهار کرد: یکی از مشکلات موجود در این زمینه این است که زمانیکه خودروهای فرسوده از رده خارج می شوند، تعدادی از مخازن فرسوده آنها مجدد به چرخه حمل و نقل کشور باز می گردد.
  مشایخی اضافه کرد: با توجه به گذشت زمان و نبود نظارت دقیق و استاندارد بر خودروهای تبدیلی و خروج مخازن فرسوده باید برای جلوگیری از خطرهای این مخازن و معدوم سازی آنها اقدامی انجام شود.
  وی یکی از این اقدام ها را اجرای طرح ملی تعویض مخازن فرسوده خودروهای گازسوز در کشور بیان کرد و گفت: این طرح در مرحله نخست بطور آزمایشی در پنج استان اصفهان، تهران، فارس، خوزستان و قزوین اجرا و سپس در همه استان ها اجرا می شود.
  مشایخی با بیان اینکه این طرح شامل خودروهای سواری و سنگین است، گفت: در سال نخست اجرای این طرح حدود 300 هزار خودرو زیر پوشش قرار می گیرد و اگر بانک های دیگر وارد این طرح شوند می توان تا سقف 600 هزار خودرو در سال را پوشش داد.
  وی با اشاره به اینکه کارهای مطالعاتی و برنامه ریزی این طرح از 2 سال گذشته آغاز شد، افزود: یکی از اهداف این طرح این است که مخازن بدون شناسنامه و فاقد اعتبار که بیشتر آنها خارجی است و کسی مسئولیت آنها را بر عهده نمی گیرد و همچنین مخازن فرسوده خطرآفرین، تعویض و به جای آنها از مخازن تولید داخلی با گارانتی و دارای شناسنامه استفاده شود.
  وی خاطرنشان کرد: سامانه ای برای این طرح به نشانی اینترنتی www.tavizmakhzan.ir راه اندازی شده و مالکان خودروهای دوگانه سوز می توانند با مراجعه به آن از تسهیلات بانکی استفاده کرده و مخازن جدید دریافت کنند.
  مدیر اجرایی طرح ملی تعویض مخازن فرسوده خودروهای دوگانه سوز نیز به ایرنا گفت: برای اجرای این طرح یک اتحادیه کشوری انتخاب شد تا این طرح ملی را بصورت منسجم و مناسب در همه استان ها اجرا کند.
  علی عسگر با تاکید بر اینکه باید مخازن فرسوده از رده خارج شود، افزود: لازم است مخازن سوخت خودروهای دوگانه سوز شناسنامه دار باشند.
  وی بر ترویج استفاده از سوخت سی ان جی در خودروها تاکید و اظهار کرد: با توجه به چالش های زیست محیطی که امروز شهرهای بزرگ کشورمان با آن مواجه هستند لازم است برنامه های حمایتی بیشتری برای ترغیب استفاده از خودروهای دو گانه سوز اجرا شود.
  به گزارش ایرنا، طرح ملی تعویض مخازن فرسوده خودروهای گازسوز با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور، سازمان ملی استاندارد ایران، پست بانک، دبیرخانه دائمی ' سی. ان. جی ' کشور و اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین بطور آزمایشی در پنج استان اصفهان، فارس، تهران، خوزستان و قزوین آغاز شده است.
  هدف از اجرای این طرح، استانداردسازی مخازن خودروهای ' سی. ان. جی' ، کاهش آلودگی هوا، جلوگیری از خروج ارز و اشتغالزایی اعلام شده است.
  حدود پنج میلیون خودروی دوگانه سوز در کشور وجود دارد که از این تعداد حدود 200 هزار دستگاه در استان اصفهان است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو