کارمانیا

اعضای شورای شهر با کلیات طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ موافقت کردند

عصر خودرو- رئیس شورای شهر تهران گفت: اعضای شورای شهر با کلیات طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ موافق هستند.

اعضای شورای شهر با کلیات طرح جدید ترافیک در سال ۹۷ موافقت کردند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از همشهری آنلاین، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه سی‌وششمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: البته درباره طرح جدید ترافیک در سال 97 به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و این موضوع در کمیسیون حمل و نقل در حال بررسی است.

  وی تصریج کرد:  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در این خصوص جلساتی را با کمیسیون مربوطه شورا برگزار کرده ضمن اینکه شورای شهر با کلیات طرح موافق است ولی در خصوص جزئیات نیز باید جلساتی برگزار کنیم.

  رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای شهر تهران توضیحاتی را در خصوص طرح جدید ترافیک ارائه کرده است، اظهار داشت: اینگونه به نظر می‌رسد که کلیات طرح مورد نظر اعضا قرار دارد ولی درباره جزییات آن بحث زیادی بود.

  هاشمی با تاکید براینکه اجرای طرح فعلی ترافیک درآمدی نصیب شهرداری تهران نمی کند، گفت: قاعدتا ما باید بازنگری این طرح را در دستور کار خود قرار می‌دادیم.

  وی افزود: در حال حاضر با در نظر گرفتن خودروهایی که به صورت غیرقانونی وارد محدوده طرح می‌شوند نزدیک به 200 هزار خودرو در طرح هستند که باید در طرح جدید ورود و خروج خودروها بیشتر کنترل شود.

      کارت‌های شناور طرح ترافیک باطل شده است

  هاشمی با اشاره به توزیع کارتهای شناور طرح ترافیک در سالهای گذشته، گفت: متاسفانه درست از این طرح  استفاده نمی‌شد و این کارت‌ها به صورت غیرقانونی در اختیار افرادی قرار می‌گرفت و به همین دلیل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران طی اطلاعیه اعلام کرد که از این به بعد توزیع این کارت‌ها در دستور کار قرار نخواهد داشت.

      طرح دو فوریتی برای ساماندهی فضاهای پارک حاشیه‌ای

  رئیس شورای شهر تهران در ادامه پرسش و پاسخ خبرنگاران از تصویب طرح دوفوریتی مبنی بر الزام شهرداری تهران به ارائه برنامه عملیاتی ساماندهی فضاهای پارک‌های حاشیه‌ای معابر اصلی و فرعی خبر داد و افزود:این طرح امروز در صحن شورا با 15 رای به تصویب رسید.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه توجه ویژه‌ای را به پارک‌های حاشیه‌ای دارند و از این طریق منابعی را کسب می‌کنند، اظهار داشت: اما پارک‌های حاشیه‌ای در تهران وضعیت مناسبی را ندارند و برهمین اساس کمیسیون حمل و نقل شهرداری تهران مکلف شده است که لایحه‌ای را برای ساماندهی پارک‌های حاشیه‌ای به شورا ارائه کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو