مدیران خودروکارمانیا

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور تشریح کرد

مشکل «اورژانسی‌» تغییر نام خیابان‌ها

افزودن ۲۴۰۰ آمبولانس به ناوگان اورژانس کشور؛ در دستور کار

عصر خودرو- معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه نرم افزار اورژانس ١١٥ به ارتقای کیفیت خدمات و کاهش زمان رساندن بیمار کمک می‌کند، گفت: مدیریت زمان در مورد امدادرسانی به افراد سکته‌ کرده حائز اهمیت است.

مشکل «اورژانسی‌» تغییر نام خیابان‌ها
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، دکتر حسن نوری در مراسم رونمایی از نرم ‌افزار اورژانس 115 با بیان اینکه اهمیت زمان در اورژانس پیش ‌بیمارستانی کشور بحث جدی است، گفت: در سال جاری تاکنون بیش از 2 میلیون و 400 هزار بار همکاران را برای ارائه خدمات به محل حادثه فرستادیم که بیش از 440 هزار مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

  وی با تاکید بر اهمیت مدیریت زمان در خدمات‌رسانی اورژانس گفت: ثانیه‌ها و دقیقه‌ها در مورد سکته ‌های قلبی و مغزی بسیار اهمیت دارند چراکه در سکته‌ها بیش از ٢ میلیون نورون تخریب می شود و هر ثانیه حیاتی است.

  نوری ادامه داد: افزایش توان عملیاتی که مستلزم خرید آمبولانس، ایجاد پایگاه و استخدام نیروی انسانی است، می‌تواند در کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار موثر باشد.

  وی با بیان اینکه افزایش بیش از 2400 دستگاه آمبولانس به سیستم در دستور کار است، گفت: اورژانس هوایی در زمینه مدیریت زمان و رساندن بیمار به مرکز درمانی، توانسته خدمات بسیار ارزشمندی ارائه دهد  اما درحال حاضر از آن‌ها به صورت استیجاری در اورژانس استفاده می شود.

  معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور افزود: بعد از اجرای طرح تحول سلامت 5 بالگرد به 33 بالگرد افزایش یافت که اغلب آنها اجاره‌ای هستند البته این بالگردها دید در شب نیستند و در حال حاضر امکان اجاره بالگردهای دید در شب وجود ندارد.

  وی با بیان این مطلب که هدف ما کاهش زمان رسیدن و ارائه با کیفیت خدمات است، گفت: استفاده از نرم ‌افزارهای روز دنیا می ‌تواند در این راستا موثر باشد و این اقدام از سال‌های اخیر در کشور اغاز شده است.

  نوری اضافه کرد: در کشور ما نرم ‌افزار اورژانس 115 بومی شد که باعث ارتقای کیفیت خدمات و کاهش زمان ارائه خدمت شده است چون یکی از مشکلات ما تغییر نام خیابان ‌هاست و مردم در زمان حادثه برای آدرس‌ دهی دچار استرس می‌شوند، این نرم‌ افزار آدرس را دقیق به ما نشان می‌دهد.

  وی با بیان اینکه مجلس و دولت باید کمک کنند تا به استانداردهای روز دنیا دست پیدا کنیم،گفت: از ابتدای سال تاکنون 39 پایگاه روستایی را راه‌ اندازی کردیم که معتقدیم باید افزایش یابد.

  بنابر اعلام وبدا، نوری تاکید کرد: افزایش کیفیت خدمات‌رسانی در بخش اورژانس نیازمند کار جمعی و هماهنگی کلیه سازمانها و نهادها است تا بتوان هر روز بیشتر از قبل خدمات شایسته به مردم کشورمان ارائه دهیم.

  انتهای پیام

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۴۴۱
    • شماره ۴۴۰
    • شماره ۴۳۹
    • شماره ۴۳۸
    • شماره ۴۳۷
    • شماره ۴۳۶
    • شماره ۴۳۵
    • شماره ۴۳۴
    • شماره ۴۳۳
    آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
    آرشیو