کارمانیا

اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای آلاینده و دودزا در البرز

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: با توجه به غلظت بالای آلایندگی هوا طرح تشدید برخوردبا خودروها و موتورسیکلت های دودزا در این استان ازامروز اجرا شد.

اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای آلاینده و دودزا در البرز
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، سرهنگ همایون شریفی افزود : با توجه به اعلام مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان مبنی بر افزایش آلاینده ها این طرح به مدت چهارروز اجرا می شود .
  وی اضافه کرد: پلیس راهنمایی ورانندگی هرساله درنیمه دوم سال به علت پایداری وارونگی هوا اقدام به اجرای طرح تشدید برخورد با وسایل نقلیه آلاینده می کند.
  شریفی خاطرنشان کرد: خودروهای فاقد معاینه فنی و دارای نقص فنی دراجرای این طرح اعمال قانون می شوند.
  وی گفت : چنانچه وسیله نقلیه دارای نقص فنی باشد وادامه حرکت آن سبب آلودگی بیشتر شود توقیف وبه تعمیرگاه منتقل تا نسبت به رفع نقص اقدام کنند.
  وی اضافه کرد: طبق قانون، حرکت وسائط نقلیه دودزا اعم از خودرو و موتورسیکلت ممنوع بوده و این خودروها به پارکینگ منتقل می شوند.
  وی تاکید کرد: با توجه به غلظت آلاینده ها در برخی شهرهای بزرگ کشور از جمله کرج این طرح به صورت ویژه در استان البرز اجرایی شده است.
  وی بیان کرد: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
  وی افزود: اکنون13 مرکز معاینه فنی خودرو دراستان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ ، سه مرکز درنظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
  شریفی گفت: پس از توقیف خودروهای دودزا، صاحبان آنها باید در کمترین زمان به رفع آلایندگی خودرو اقدام کنند.

  ***معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز گفت که از صبح یکشنبه شاخص کیفیت هوا در کرج و دیگر شهرستان های استان به جز طالقان و اشتهارد به بالاتر از حد مجاز رسیده و هوا در وضعیت ناسالم است.
  کیوان رحیمی افزود: براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا مستقر در سطح استان البرز، شاخص کیفیت هوا در شهرستان های نظرآباد ، فردیس ، ساوجبلاغ و کرج فراتر از حد مجاز بوده و بیانگر شرایط ناسالم برای تمام گروه ها یا گروه های حساس است.
  وی اظهار داشت: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی از امروز تا روز سه‌شنبه به دلیل پایداری و سکون نسبی جو، پتانسیل افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.
  رحیمی گفت: بر اساس اطلاعات دریافت شده کیفیت هوا در شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد ناسالم برای تمام گروه ها با شاخص های 159 و 163 می باشد.
  وی افزود: همچنین وضع کیفی هوا در شهرستان های کرج و فردیس نیز ناسالم برای گروه های حساس به ترتیب با شاخص های 139 و 150 اعلام شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو