کارمانیا

زنان عمانی اجازه رانندگی تاکسی و کامیون پیدا کردند

عصر خودرو-پلیس عمان از امروز ( اول مارس) اجازه داد زنان این کشور با تاکسی و کامیون های حمل بار رانندگی کنند. تاکسی های ویژه بانوان بر خلاف تاکسی های عادی به سه رنگ صورتی، آبی و سفید در شهر تردد خواهند کرد.

زنان عمانی اجازه رانندگی تاکسی و کامیون پیدا کردند
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، پلیس عمان ماه قبل اعلام کرده بود در چارچوب طرح دولت برای برابری حقوق زنان و مردان، این امکان برای بانوان فراهم می شود که با تاکسی یا کامیون رانندگی کنند.

  تاکسی های ویژه بانوان بر خلاف تاکسی های عادی به سه رنگ صورتی، آبی و سفید در شهر تردد خواهند کرد.

  رسانه های عمان امروز نوشتد که این تصمیم با واکنش مثبت مردم روبه رو شده است.

  روزنامه «تایمز آف عمان» به نقل از دختری که بیکار است، نوشت: این تصمیم بسیار خوبی است در اولین فرصت گواهینامه می گیرم و راننده تاکسی می شوم.

  شهروند دیگری به این روزنامه گفت از اینکه احساس می کند فاصله میان زنان و مردان در جامعه عمان کاهش می یابد، خوشحال است.

  مرکزملی آمار و اطلاعات عمان پیشتر اعلام کرد که شمار بیکاران در سال گذشته میلادی به 43 هزار و 858 تن رسید که بیشتر آنان را بانوان تشکیل می دهند.

  چندی پیش صدها تن از جویندگان کار این کشور در مقابل وزارت نیروی انسانی در مسقط و صلاله تجمع کردند.

  عمان ماه گذشته اشتغال کارگران خارجی در 10 بخش این کشور را که شامل؛ سازمان های اطلاع رسانی، بازاریابی، مدیریت، منابع انسانی، بیمه، رسانه ها، امور پزشکی، فرودگاهی، مهندسی و فنی و حرفه ای ممنوع کرد.

  هدف از این اقدام ایجاد 25 هزار شغل طی شش ماه برای کاهش میزان بیکاری در این کشور اعلام شد.

  عمان در سال 2014 میلادی با ثبت 8 درصد بیکاری در میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس یکی از بالاترین رقم های بیکاری را به خود اختصاص داد.

  عمان یکی از فقیرترین کشورهای خلیج فارس از نظر منابع نفتی است اما این کشور به منظور تنوع بخشیدن به درآمدهای خود در قالب «چشم انداز 2020-2016» امیدوار است میزان اتکا به درآمدهای نفتی را به نصف کاهش دهد.

  در حال حاضر44 درصد تولید ناخالص ملی این کشور را درآمدهای نفتی تشکیل می دهد که عمان امیدوار است با سرمایه گذاری 106 میلیارد دلاری ،این رقم را به 22 درصد در سال 2020 کاهش دهد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۴
  • شماره ۴۰۳
  آخرین بروزرسانی ۱۳ روز پیش
  آرشیو