مدیران خودروکارمانیا

در آخرین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو چه گذشت؟

عصر خودرو- آخرین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو در شرایطی در واپسین روزهای اسفند سال گذشته با حضور محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد که حذف خودروهای تک ستاره از محصولات تولیدی شرکت‌های خودروساز، از جمله تصمیمات مهم جلسه مذکور بود.

در آخرین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو چه گذشت؟
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، در این جلسه همچنین تغییراتی در تعداد اعضای شورا داده شد؛ به‌طوری‌که کاهش تعدادی از اعضای شورای سیاست‌گذاری خودرو در دستور کار قرار گرفت. محمدرضا نجفی‌منش عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو در مورد نتایج جلسه مذکور عنوان می‌کند که عمق بخشیدن به داخلی‌سازی محصولات تولیدی، گسترش فعالیت صادراتی خودروسازان و قطعه‌سازان، نوسازی صنایع فرسوده و همچنین در نظر گرفتن مشوق‌های صادراتی از جمله مباحث مورد تاکید وزیر صنعت و اعضای شورا در آخرین جلسه سال گذشته بوده است.

  این عضو شورا می‌افزاید که در جلسه یاد شده بر تحرک بخشی ایدرو در تاسیس واحدهای تولید خودرو و قطعه در مناطق محروم تاکید شد. به گفته نجفی‌منش استانداردسازی محصولات تولیدی و همچنین توجه جدی به استانداردهای مصوب از دیگر مواردی بوده که اعضای شورای سیاست‌گذاری بر آن تاکید داشته‌اند. اما در این جلسه موانع رسیدن به اهداف استراتژی صنعت خودرو تا سال 1404 نیز مطرح و در نهایت تصمیم گرفته شده که برخی اعضا برای پیشبرد اهداف استراتژی صنعت خودرو برنامه اجرایی تهیه کنند. به گفته نجفی‌منش از جمله موضوعاتی که در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید جدی بر آن داشته، پرداخت مطالبات قطعه‌سازان از سوی خودروسازان بوده است. این عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو در ادامه می‌افزاید که وزیر صنعت تاکید جدی بر تولید قطعات استاندارد و ممانعت از ورود قطعه غیراستاندارد به خطوط تولیدی خودروسازان در این جلسه داشت، به‌طوری‌که وی از پیگیری جدی این موضوع در شورای سیاست‌گذاری خودرو خبر داد. نجفی‌منش همچنین از تاکید محمد شریعتمداری وزیر صنعت از عدم تولید محصول تک ستاره در سال جدید خبر داد و در این زمینه اظهار کرد که وزیر از دو خودروساز بزرگ کشور خواسته که به تولید محصولات تک ستاره پایان دهند. نجفی‌منش به نقل از شریعتمداری عنوان کرد که در حال حاضر تعداد خودروهای چهار ستاره تولیدی در خودروسازی محدود است که خودروسازان باید در این زمینه اقدامات موثری انجام دهند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو