اوتو ۳۶۰

کلاهبرداری به بهانه کاهش جریمه در ستاد ترخیص خودرو

عصر خودرو- رییس بازرسی پلیس پایتخت از دستگیری فردی که با جعل برگه‌های کاهش خلافی خودرو اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، خبر داد.

کلاهبرداری به بهانه کاهش جریمه در ستاد ترخیص خودرو
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، سردار محمد کریم بیات در تشریح جزئیات این خبر گفت: 28 دی ماه سال گذشته مردی به نام "م" برای ترخیص خودروی توقیفی خود به ستاد ترخیص خودروی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ واقع در خیابان زنجان مراجعه کرده بود که در این بین فردی به نام "ف" به وی مراجعه و ادعا کرده که می‌تواند با توجه به ارتباط هایی که دارد میزان جریمه خودرو را به صورت قانونی کاهش دهد.


  وی افزود: این فرد بنابر اعتماد ایجاد شده برگه خلافی شهروند را گرفته و پس از چند دقیقه با یک برگه خلافی کاهش یافته به او مراجعه کرده و مبلغ 500 هزار تومان از این شهروند دریافت کرد، اما پس از چند روز این شهروند متوجه شد که مورد کلاهبرداری قرار گرفته و نه تنها خلافی خودرواش کم نشده، بلکه 500 هزار تومان نیز خسارت به وی وارد شده است.


  بیات با بیان اینکه این متهم  با حضور در مقابل ستادهای ترخیص خودرو و دفاتر پلیس + 10 تهران و کرج اقدام به شناسایی صاحبان خودروهایی که اغلب آنها دارای جرایم بالای یک میلیون تومان هستند کرده بود، گفت: این فرد در ادامه با جعل عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی یا منتسب کردن خود به ماموران پلیس، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود.

  رییس بازرسی پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات ماموران پلیس برای شناسایی و دستگیری این فرد گفت: پس از انجام تحقیقات متهم از سوی ماموران پلیس پایتخت دستگیر و در بازرسی از وی تعدادی از اوراق جعلی نیز کشف و ضبط شد که با توجه به گستردگی اعمال مجرمانه تا کنون حدود 30 تن از شکات متهم شناسایی شده و شکایت خود را مطرح کرده اند.


  بیات ادامه داد: در همین راستا برابر هماهنگی های قضایی، دستور انتشار تصویر بدون پوشش متهم از سوی بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 32 تهران صادر شد تا شهروندانی که به این روش مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند برای طرح شکایت و پیگیری موضوع به بازرسی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ واقع در خیابان شریعتی خیابان معلم، خیابان مرودشت، مراجعه و در صورت لزوم با شماره تلفن 21843266 تماس و یا به شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 32 تهران، واقع در خیابان آزادی، نبش رودکی مراجعه کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط