کارمانیا

مدیرعامل ایران خودرو مطرح کرد؛

۷۳۰ طرح برای ارتقای کیفیت محصولات ایران خودرو

عصر خودرو- ­مدیرعامل ایران خودرو: در سال حمایت از کالای ایرانی ۷۳۰ طرح برای ارتقای کیفیت محصولات این شرکت اجرا می‌شود.

۷۳۰ طرح برای ارتقای کیفیت محصولات ایران خودرو
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از خبرگزاری صداوسیما، هاشم یکه زارع در جمع خبرنگاران گفت: اگر سوخت ایران جواب دهد ما آمادگی داریم محصولات خود را در کشور با استاندارد یورو 5 ارائه کنیم .

  وی افزود : در کشور آذربایجان شریک ایران خودرو محصولات این شرکت را از یک ماه پیش با استاندارد یورو 5 عرضه می کند.

  مدیر عامل ایران خودرو اضافه کرد: ما قراردادی با دانشگاه صنعتی شریف برای تولید خودروهای برقی و با دانشگاه امیر کبیر برای تولید خودروهای هیبریدی منعقد کرده ایم که در مدت 3 سال آینده به نتیجه می رسد با این حال برای تولید انبوه نیاز به آماده سازی زیر ساختها و حمایت های دولت دارد.

  یکه زارع در باره افزایش قیمت خودروها در سال جاری گفت: ارزی که صنعت خودرو قبلاً استفاده می کرد حدود 3500 تا 3700 تومان بود در حالی که با ارز 4200 تومان باید قیمت ها را در آینده بررسی کنیم .

  وی درباره قرارداد با شرکت پژو گفت: ما در قراردادی که با پژو بسته ایم بحث صادرات و ساخت داخل دیده شده و یک طرفه نیست و این شرکت باید وظایف خود را انجام دهد و اگر پژو قرارداد را رها کند خود این شرکت ضرر می کند.

  یکه زارع افزود: مشتریان ما از محصول دنا بسیار راضی هستند، در نیمه دوم امسال دنا پلاس باگیربکس اتوماتیک وارد بازار خواهد شد.

  وی گفت: احتمالاً خودروی کپچر از سبد واردات حذف خواهد شد.

  وزیر اسبق صنعت: در خودرو سازی نتوانستیم مشتری را راضی نگه داریم

  همچنین در نشست خودروسازی ایران زیر ذره بین که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، وزیر اسبق صنعت ،معدن و تجارت گفت: تعداد زیاد خودروهای خارجی در کشور نشان می دهد نتوانسته ایم مشتری را راضی نگه داریم .

  مهدی غضنفری درباره تعرفه بالای خودروهای وارداتی گفت: باید همه مسایل با هم دیده شود .

  وی افزود: زمانی بانکها را مقصر اصلی در حمایت نکردن از تولید می دانستند در حالی که شبکه بانکی هم مشکلاتی مثل معوقات دارد.
  غضنفری افزود: در همین دانشگاه ها بیشتر مقالات برای چاپ در نشریات و بصورت تیوری هستند که در واقع علمی که بتواند به تولید کمک کند بوجود نمی آید.

  وی با بیان اینکه مفهوم تولید باید باز تعریف شود گفت: امروز کمتر کشوری صفر تا صد کالایی را تولید می کند و هر کشوری باید مزیت های خود را در زنجیره تولید جهانی پیدا کند.

  وی افزود :​ خدمات نیز به نوعی تولید محسوب می شود و بخشی از خروج ارز ما در بخش خدمات است .

  غضنفری با اشاره به چالش ارزی امسال گفت: دولت در سال 97 باید توجه ویژه به فضای کسب و کار داشته و با همه بازیگران تولید تعامل داشته باشد .

  وی گفت: دولت باید هر هفته برای هر گروه از کالاها جلسه فضای کسب و کار را تشکیل دهد زیرا تولید در وضع پیچیده ای قرار گرفته مشکل بازار و منابع دارند.

  وزیر اسبق صنعت گفت:​ هر کالایی از جمله خودرو اگر کیفیت نداشته باشد تعطیل می شود.

  وی با بیان اینکه با دیوار تعرفه نمی توانیم تولید غیر کیفی را نگه داریم گفت: نهضت کاهش قیمت تمام شده باید ایجاد شود.

  غضنفری گفت : مشکل صنعت خودر وسازی را در همه حوزه ها می بینم و سر جمع آن در خودر وسازی نمایان شده که باید این موضوع ریشه ای بررسی شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو