کارمانیا

افتتاح ۷ ایستگاه حدفاصل ایستگاه مولوی تا نواب صفوی در خرداد ماه

طرح توسعه خط ۷ مترو در دست بررسی

عصر خودرو- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه درباره طرح توسعه خط ۷ مترو تهران، گفت: در مورد توسعه این خط دو پیشنهاد مبنی بر امتداد آن با شاخه غربی به سمت جنت آباد شمالی و با شاخه شرقی به سمت ولنجک مطرح است.

طرح توسعه خط ۷ مترو در دست بررسی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از میزان، علی امام با بیان اینکه خط 7 مترو تهران به طول 27 کیلومتر و شامل 22 ایستگاه است که از ورزشگاه تختی در افسریه شروع و به میدان کتاب در سعادت آباد منتهی می شود، گفت: 20 کیلومتر این خط با 8 ایستگاه در خرداد 96 افتتاح و در آبان‌ماه همان سال به دلیل مشکلات ایمنی تعطیل شد.

  مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود: تعطیلی این خط به دلیل ارتقاء سطح ایمنی صورت گرفت و دلیل اصلی و مهم تعطیلی نیز ایمنی این خط و تامین هواکش‌های میان تونلی و هواده های ایستگاه ها بود.

  وی با تاکید بر اینکه طبق استانداردها حدفاصل هر ایستگاه باید یک هواکش میان تونلی و هر ایستگاه 3 هواده وجود داشته باشد که برای این خط 17 هواکش در طول مسیر طراحی شده است، تصریح کرد: در زمان افتتاح 13 کیلومتر از خط 7 ، حتی یک مورد هم هواکش، در مدار بهره برداری قرار نگرفته بود. همچنین سیگنالینگ این خط نیز راه‌ اندازی نشده بود که آن هم در دستور کار قرار گرفته است.

  وی درباره اینکه طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 7 کیلومتر از این خط با 7 ایستگاه حدفاصل ایستگاه مولوی تا نواب صفوی در خرداد امسال افتتاح می شود، ادامه داد: 20 کیلومتر دیگر از این خط در فاز دوم تا پایان تابستان و فاز سوم برای تکمیل کار در نظر گرفته شده است. همچنین بهره برداری آن نیز تا پایان سال پیش بینی شده که در صورت تامین منابع مالی طبق زمان بندی انجام می شود.

  مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه در مورد طرح توسعه خط 7 نیز عنوان کرد: در گذشته بررسی هایی برای ادامه این خط صورت گرفت که بر این اساس دو مسیر مطرح شد؛ یکی شاخه غربی از میدان کتاب به سمت جنت آباد شمالی و دانشگاه علوم تحقیقات و یکی دیگر شاخه شرقی به سمت نمایشگاه بین المللی و ولنجک که باید توسط مشاور طرح جامع حمل و نقل ریلی بررسی شده و پس از جمع بندی نهایی ابلاغ شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو