مدیران خودروکارمانیا

در نشست خبری بهمن موتور اعلام شد

ایران هاب صادرات هاوال به کشورهای منطقه می شود

مذاکره بهمن موتور با یک برند ژاپنی

عصر خودرو- مدیرعامل بهمن موتور از مذاکره با شرکت هاوال با هدف صادرات این محصول از ایران به کشورهای منطقه خبر داد.

ایران هاب صادرات هاوال به کشورهای منطقه می شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷:۰۰

حمیدرضا داودزاده در نشست خبری حاشیه تحویل هاوال H2 به مشتریان در پاسخ به عصر خودرو گفت:از آن جا که برنامه داخلی سازی خودروهای هاوال در دست اجرا است، در زمینه صادرات این خودرو نیز مذاکره با هاوال در حال نهایی شدن است تا تولیدات بهمن موتور به کشورهای همسایه از طریق ایران صادر شود.
وی در پاسخ به دیگر پرسش عصر خودرو مبنی بر اینکه برنامه این شرکت برای مذاکره با برندهای جدید چیست، افزود: در حال مذاکره با یک برند ژاپنی هستیم که البته به نظر می رسد این مذاکرات با تحریم ها تحت تاثیر قرار بگیرد، به علاوه مذاکره با مزدا با هدف واردات محصولات جدید نیز ادامه دارد.
داودزاده درباره تاثیر تحریم ها بر ادامه همکاری با هاوال، تصریح کرد: با توجه به اینکه صنعت خودرو در لیست سه ماهه تحریم از نفت هم بالاتر قرار گرفته است، با طرف خارجی مذاکراتی صورت گرفته تا مشکلی در زمینه عمل به تعهدات وجود نداشته باشد.
مدیرعامل بهمن موتور از باقی ماندن مزدا 3 تا پایان سال در خط تولید این شرکت خبر داد و افزود: هاوال H2 در دور جدید فروش با توجه به افزایش نرخ ارز قیمت در محدوده 1٢۰ میلیون تومان خواهد بود.
او درباره روند تخصیص ارز ٤٢۰۰ تومانی نیز تصریح کرد:یک هفته پس از تک نرخی شدن ارز ، بهمن موتور موفق به دریافت دلار 4200 تومانی شد، به علاوه به قطعات یدکی نیز ارز با این نرخ تخصیص داده شده است و قیمت گذاری نیز بر اساس دلار با این نرخ انجام می‌شود.
وی در پاسخ به اینکه آیا همه هاوال‌های ثبت نام شده را زودتر از موعد تحویل می‌دهید؟ گفت: امیدواریم که تاخیر نداشته باشیم و همه خودروهای پیش فر‌وش شده را به موقع تحویل دهیم.
او ادامه داد:برنامه ما تولید 6 هزار دستگاه هاوال در سال جاری بود اما با توجه به استقبال صورت گرفته درحال مذاکره با طرف خارجی هستیم تا این میزان را افزایش دهیم.
مدیر عامل بهمن موتور از فروش یک هزار هاوال H2 در مرحله اول خبرداد و افزود:14 هزار درخواست برای این خودرو رکوردی عجیب و غیر منتظره بود به طوری که ظرفیت در 2 دقیقه تکمیل شد.
مدیرعامل بهمن موتور به عرضه H6 در پاییز سال جاری اشاره و اظهار کرد:شاسی بلند H9 نیز در بدو امر  به صورت CBU وارد کشور می‌شود.

داخلی سازی هاوال به ٢٥ درصد رسید

پارسا نوری، معاون مهندسی بهمن موتور نیز در این نشست خبری درباره برنامه شرکت برای داخلی سازی محصولات هاوال اظهار کرد:برنامه ریزی صورت گرفته که طی دو سال به سهم 40 درصدی داخلی سازی برسیم البته این برنامه ا‌ز سال گذشته شر‌وع شده و اکنون سهم داخلی سازی به ٢٥ درصد رسیده است.
او با تاکید بر اینکه هر محصولی اجازه ورود به کشور ندارد و کیفیت در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: H2 از نظر کیفیت در بازار ایران رقیبی نداردو ویژگی‌های این خودرو آن را در ردیف بهترین‌ها قرار داده است.
امیر میر منصف، رییس سازمان خدمات پس از فروش بهمن موتور، نیز در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا برنامه ای برای ارائه خدمات به خودروهای هاوال که پیش از این وارد کشور شدند دارید؟ خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مدل خودروها متفاوت است، اگر خدمات قابل ارائه باشد این کار را خواهیم کرد ضمن اینکه مواردی بوده که قبل از عرضه محصول خودمان به خودروهایی که پیشتر وارد شده خدمات ارائه دادیم.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید