کارمانیا

اختصاصی«عصرخودرو»

خریداران آمادگی خرید خودرو گران را ندارند

عصر خودرو- یکی از آسیب پذیرترین بازارها که از نوسانات ارزی تاثیر می گیرد، بازار خودرو است. بازاری که در چند وقت اخیر و همزمان با افزایش قیمت دلار، دیگر خریداری به خود ندیده است و عدم عرضه از سوی های نمایندگی و همچنین خودروسازان داخلی نیز مزید بر علت شده و پای خریداران را از این بازار بریده است.

خریداران آمادگی خرید خودرو گران را ندارند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» ، هم اکنون هرگونه تقاضا در بازار خودروهای داخلی تنها به واسطه شرایط اقساطی پیش بینی شده از سوی خودروسازان بوده و در غیر این صورت خریداری در بازار وجود ندارد همان گونه که این شرایط در بازار خودروهای وارداتی دیده می شود. در عین حال انتظار برای مشخص شدن سرنوشت برجام پس از خروج امریکا نیز از دیگر عواملی است که در بازار خودرو تاثیرگذار بوده چرا که در صورت فراهم بودن شرایط برای فروش نفت و همچنین مشخص شدن نحوه چگونگی تامین ارز مورد نیاز اقتصاد، می توان به آینده ای بهتر امیدوار بود بر این اساس انتظار برای مشخص شدن این وضعیت نیز یکی از دلایل رکود اقتصاد به شمار می رود . با این روند به نظر می رسد روند فعلی رکود و خواب فعلی در بازار خودرو همچنان تداوم داشته باشد . در چنین شرایطی اخذ تصمیم هایی همچون جایگزینی یورو به جای دلار در مبادلات اقتصادی هیچ تاثیری برجای نخواهد گذاشت چرا که محاسبات همانند گذشته انجام می شود و تغییر ارزها نیز کمکی به روند موجود نخواهد کرد اما اگر دلار 4200 تومانی مبنا، پایه و اساس محاسبات باشد در این شرایط می توان شاهد تغییراتی بود. بنابراین در خریدهای پیله وری که 10 تا 15 دستگاه خودرو وارد مرزهای کشور می شود، محاسبات گمرک باید بر پایه دلار 4200 تومانی انجام شود در غیر این صورت جابجایی ارزها نیز تاثیری نخواهد داشت.
  اما آن چه از بازار خودرو و وضعیت آن در آینده پیش بینی می شود، ثبات در وضعیت فعلی بازار خواهد بود چرا که نقدینگی در اختیار خریداران نیست و از آن جا که پایه و اساس اقتصاد بیمار است، تا زمان بهبودی نیازمند زمان بیشتری هستیم چرا که ویروس بدی به بدنه اقتصاد رسوخ کرده و روز به روز این شرایط را بدتر از پیش می کند و بیش از 70 درصد خریداران خودرو که مصرف کنندگان واقعی به شمار می روند، در انتظار برای رسیدن به ثبات هستند چرا که آمادگی و شرایط خرید گران را ندارند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۴ روز پیش
  آرشیو