کارمانیا

تخفیف «صفر» برای معاینه فنی برتر

عصر خودرو- کاهش اعتبار از حساب‌های شهروندی به ازای تعداد روزها و زمان‌های تردد در محدوده طرح ترافیک برای شهروندانی که حساب خود را شارژ کرده بودند، از روز جمعه آغاز شده است. با این حال در میزان اعتبار کاسته شده از حساب‌های شهروندی میان کسانی که معاینه فنی برتر داشته و نداشته‌اند، هیچ تفاوتی در نرخ اعمال نشده است.

تخفیف «صفر» برای معاینه فنی برتر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از دنیای اقتصاد، یکی از ابزارهایی که برای افزایش تاثیر اجرای طرح ترافیک جدید در کاهش آلودگی هوا به کار گرفته شد، اعمال تخفیف 20 درصدی برای خودروهای دارای گواهی معاینه فنی برتر بود. شهرداری تهران با استفاده از این ابزار شهروندان را تشویق کرد که اگر قصد ورود به محدوده مرکزی تهران را دارند، به جای معاینه فنی عادی، معاینه فنی در دور موتور تند (برتر) انجام دهند تا در این صورت معادل یک‌پنجم از تعرفه پرداختی آنها بابت ورود به محدوده طرح ترافیک کاسته شود. اما با آغاز کسر از اعتبار حساب‌های شهروندی پس از گذشت یک هفته از اجرای طرح جدید، هیچ تفاوتی در میزان تعرفه پرداختی دارندگان معاینه فنی برتر و خودروهای فاقد این نوع از معاینه فنی، اعمال نشده است. به این ترتیب کسر از حساب سهمیه‌بگیرانی که برای خودروی خود معاینه فنی برتر اخذ کرده‌اند با سایر سهمیه‌بگیران به واسطه یک فرمول یکسان صورت گرفته است. این در حالی است که طبق قاعده مصوب و اعلام شده باید خودروهای دارای معاینه فنی مشمول تخفیف 20 درصدی در مبلغ نهایی تعرفه ورود به طرح ترافیک شوند، اما فعلا تخفیف این گروه «صفر» بوده و درباره چرایی آن از سوی مدیران ترافیکی تهران توضیحی داده نشده است.

  از سوی دیگر روال کسر از اعتبار حساب‌های شهروندی قدری مبهم بوده و سوالاتی را در اذهان عمومی ایجاد کرده است. برای برخی از سهمیه‌بگیران کسر از حساب از روز اول اجرای طرح جدید (15 اردیبهشت) صورت گرفته و برای برخی دیگر محاسبه و اعمال کسورات از چند روز بعد از اولین تردد آنها اعمال شده است. از سوی دیگر قسمت «حروف» شماره پلاک خودروهایی که در سامانه تهران من ثبت شده است، در قسمتی از سامانه که فهرست تراکنش‌ها و میزان کسورات به تفکیک روزهای هفته اعلام شده است، غیرواقعی و متفاوت از حرف اصلی پلاک درج شده است. به‌عنوان مثال به جای حرف «ط» پلاک یک خودرو، حرف «ر» در این قسمت از سامانه درج شده است. این موضوع موجب بروز سوء تفاهم برای برخی از شهروندان شده و آنها را دچار ابهام و سردرگمی کرده است. از شهرداری انتظار می‌رود برای جلب اعتماد شهروندان به سامانه‌های هوشمند، این قبیل اشکالات را برطرف کند و خدمات مجازی خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد. ضمنا تا روز گذشته هنوز کسر از حساب شهروندی به ازای تمام روزهای ورود به طرح ترافیک اعمال نشده بود و فقط کسورات نیمه اول هفته گذشته ثبت شد که این موضوع نیز سوال‌برانگیز شده است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
  آرشیو