مدیران خودروکارمانیا

توپ افزایش قیمت تایر در زمین فروشندگان

میزان صادرات تایر تنها ۵ درصد از تولید است

عصر خودرو- تنها از افزایش قیمت تایر توسط عاملان فروش در بازار خبر داد و گفت:تولیدکنندگان تایر از سال ۹۳ افزایش قیمتی را اعمال نکرده اند.

توپ افزایش قیمت تایر در زمین فروشندگان
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران ، مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنعت تایر اظهار کرد:75 درصد تایر مورد نیاز کشور در داخل تولید و 25 درصد آن از طریق واردات تامین می‌شود.
  سخنگوی انجمن صنعت تایر با اشاره به نیاز کشور به 350 هزارتن تایر ابراز کرد: 250 هزار تن از کل نیاز تایر از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود که در سال گذشته و با افتتاح یک کارخانه جدید میزان تولید داخل به زودی حدود 300 هزار تن خواهد رسید.

  وی با اشاره به افزایش نرخ ارز بیان کرد:نوسانات ارزی مشکلاتی را در تدارک مواد اولیه وارداتی برای تولیدکنندگان تایر ایجاد کرده و باعث کاهش تولید شده است.

  سخنگوی انجمن صنعت تایر ادامه داد:افزایش نرخ ارز باعث تغییر در قرارداد‌ها و تعهدات ما شده است  بنابراین بروزرسانی این تعهدات نیاز به زمان دارد تا در میزان تولید اثر گذار باشد.

  به گفته وی؛ برگزاری جلسات با سازمان حمایت از مصرف کنندگان می‌تواند راهکار مناسبی برای تعیین نرخ جدید باشد.

  سخنگوی انجمن صنعت تایر با اشاره به واردات مواد اولیه ابراز کرد:به لحاظ ارزشی 45 درصد مواد اولیه برای ساخت تایر در کشور، از خارج تامین می‌شود.

  تنها با بیان اینکه صادرات تایر به صورت محدود صورت می‌گیرد، اذعان کرد: میزان صادرات تایر به 5 درصد از تولید می‌رسد که محدود به صادرات لاستیک دوچرخه و موتور به کشور‌های افغانستان و پاکستان است. این موضوع به بالابودن قیمت تایر و نبود بازاریابی مناسب باز می‌گردد.

  وی درباره دلایل کاهش صادرات تایر بیان کرد:در سال 91 با ممنوعیت صادرات تایر بسیاری از شبکه‌های توزیع و نمایندگی‌ها در کشور‌های خارجی، دچار اختلال شدند و بازار  به سایر رقبا واگذار شد.

  سخنگوی انجمن صنعت تایر با انتقاد از واردات بی رویه تایر در کشور ابراز کرد:با وجود ظرفیت داخلی در تولید،شاهد وادات بی رویه تایر انواع  خودروهای پژو، پراید و سمند به کشور هستیم.

  وی با اشاره به تاثیر مشکلات سیاسی ناشی از خروج آمریکا از برجام بر صنعت تایرسازی اظهار کرد: بسیاری از تولیدکنندگان بزرگ تایر که فناوری و تکنولوژی بالایی در ساخت تایر دارند به دلیل نگرانی از تحریم‌های آمریکا از همکاری با ایران سر باز خواهند زد.

  تنها در پایان با بیان اینکه تولیدکنندگان تایر از سال 93 افزایش قیمتی را اعمال نکرده اند، گفت:در سال گذشته با افزایش قیمت ارز،تخفیفات  تولید کنندگان  به خریداران عمده  قطع شده است،افزایش قیمت تایر مربوط به عاملان فروش است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • شماره ۴۳۳
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۲۲
   • شماره ۴۱۰
   • شماره ۴۰۹
   • خودرو امروز پلاس
   • خودرو امروز
   • شماره ۴۰۵
   • شماره ۴۰۵
   آخرین بروزرسانی ۲۷ روز پیش
   آرشیو