عضو کمیسیون صنایع و معادن مطرح کرد:

جزئیات جلسه با وزیر صنعت درباره ثبت سفارش‌ غیرمجاز خودرو

سایت ثبتارش توسط فردی غیر از کارمندان وزارتخانه باز شده است

عصر خودرو- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر صنعت قول پیگیری ثبت سفارش‌های غیرمجاز ۶۴۸۱ خودرو را داده است، گفت: شائبه هدایت این کار توسط فردی غیر از کارمندان وزرات صمت در این مورد وجود دارد.

جزئیات جلسه با وزیر صنعت درباره ثبت سفارش‌ غیرمجاز خودرو
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، ولی ملکی   با اشاره به ثبت سفارش واردات 6481 خودرو در زمان بسته‌بودن سایت ثبتارش افزود: در این مورد وزیر قول پیگیری و روسیدگی داده‌اند.

  وی افزود: وزارت صمت و گمرک جمهوری اسلامی ثبت‌سفارش 6481 خودرو را در زمان بسته‌بودن سایت پذیرفته‌اند که البته انجمن واردکنندگان خودرو مدعی است که تعداد بیشتری در این زمان ثبت‌سفارش شده است.

  ملکی در پاسخ به این سوال که این اتفاق چگونه در زمان بسته‌بودن سایت صورت گرفته است، گفت: این شائبه وجود دارد که سایت ثبتارش توسط فردی غیر از افراد وزارت صمت هدایت می‌شده است.

  وی با تاکید بر اینکه وزیر صنعت قول پیگری داده‌اند و گفته‌اند که تدابیر لازم برای جلوگیری از اینگونه مسائل را داده است، گفت: ظاهرا سایت ثبتارش توسط فردی غیر از افراد وزاتخانه در زمان بسته‌بودن باز شده و برای چند نمایندگی رسمی و غیررسمی شرایط ثبت‌سفارش را فراهم آورده است.

  * بررسی طرح ساماندهی واردات خودرو به جلسه آینده موکول شد

  رضا علیزاده دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی هم در گفت‌وگو با فارس در خصوص نظر وزیر صنعت در مورد کاهش تعرفه واردات خودرو گفت: در این جلسه کلیات طرح ساماندهی واردات خودرو مطرح شد اما به جزئیات پرداخته نشد.

  وی افزود: در مورد کاهش تعرفه واردات  هم تصمیمی اتخاذ نشد.

  وی با بیان اینکه بررسی طرح ساماندهی واردات خودرو به جلسه آینده موکول شده است، گفت: براساس این طرح نمایندگان مجلس خواهان کاهش تعرفه واردات بصورت سالانه هستند تا به این ترتیب فضا برای واردات خودرو باز شود و خودروسازان داخلی در یک محیط رقابتی فعالیت کنند.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط