مدیران خودروکارمانیا

یک بار شارژ، ۱۰۰۰ کیلومتر برد

عصر خودرو- ارزان‌ترین خودرو تسلا توانست با یک بار شارژ تا ۱۰۰۰ کیلومتر راه را بدون مصرف هیچ یک از انواع سوخت‌های فسیلی بپیماید.

یک بار شارژ، ۱۰۰۰ کیلومتر برد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از هفت صبح  ،ارزان‌ترین خودرو تسلا توانست با یک بار شارژ تا 1000 کیلومتر راه را بدون مصرف هیچ یک از انواع سوخت‌های فسیلی بپیماید.

  جرمی کلارکسون مجری مشهور تاپ گیر بارها از عدم علاقه خود به محصولات تسلا سخن گفته و ضمن احترام به این برند به واسطه خلاقیت بالای مالک متمولش ایلان ماسک، تسلا را یک برند زودگذر معرفی می‌کند.

  رشد شدید سهم بازار تسلا در 5سال اخیر اما نشان داده نمی‌توان چندان به زودگذر بودن تسلا وقعی گذاشت. این شرکت که از فروش 215 دستگاهی در سال 2012 خود را به موقعیتی کم‌نظیر در زمینه فروش با حدود 79 هزار دستگاه در سال 2017 رسانده اخیرا از طریق تامین‌کننده‌های اروپایی توانسته تولید خود را مخصوصا در سری مدل3 به شدت توسعه دهد و به رنج تیراژ تولید 300 دستگاه در روز دست یابد.
  خبر خوشحال‌کننده دیگر در مورد تسلا این است که نمونه جدیدی از سری ارزان قیمت مدل3 توانسته با یک بار شارژ بیش از 1000 کیلومتر مسافت را طی کند بدون اینکه از اقسام سوخت‌های فسیلی نظیر بنزین، گازوئیل یا … استفاده کند. این خودرو آمریکایی توانسته 670 مایل یا حدود 1080 کیلومتر را با یک بار شارژ پس از32 ساعت استفاده ناپیوسته طی کند. این نخستین بار نیست که یک خودرو تسلا توانسته به چنین رکوردی دست یابد.

  جالب‌تر اینکه بنا به گزارش جدیدی که توسط بلومبرگ منتشر شده، فروش خودروهای الکتریکی در سال‌های آینده می‌تواند افزایش قابل‌توجهی داشته باشد. در این خبر آمده که تا سال 2040، سهم 55 درصدی بازار خودروی جهان در دستان خودروهای الکتریکی خواهد بود.

  بلومبرگ ادعا می‌کند فروش سالانه خودروهای الکتریکی در سال 2025 به 11 میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت و این میزان در سال 2040 به 60 میلیون دستگاه خواهد رسید. در آن زمان خودروهای الکتریکی 33 درصد سهم خودروهای تردد کننده در جاده‌ها را به خود اختصاص خواهند داد.

  یکی از کلیدی‌ترین دلایل برای افزایش قابل‌توجه فروش خودروهای الکتریکی می‌تواند کاهش قیمت آن‌ها باشد. هزینه‌های خودروهای الکتریکی می‌تواند از سال 2024 به بعد کاهش یابد و تا سال 2029، این خودروها می‌توانند بدون در نظر گرفتن مشوق‌های دولتی هم با نمونه‌های بنزینی و دیزلی رقابت کنند. همچنین تعداد خودروهای الکتریکی عرضه شده افزایش چشمگیری خواهند داشت.

  هم‌اکنون 155 خودروی الکتریکی در سراسر جهان عرضه می‌شوند اما از آنجایی که سرمایه‌گذاری روی چنین خودروهایی افزایش می‌یابد، انتظار می‌رود تا سال 2022 تعداد 289 خودروی الکتریکی تولید شود. بدون هیچ‌گونه تعجبی، بازار چین بهشت الکتریکی‌ها خواهد بود.

  این کشور تا سال 2022 احتمالاً 50 درصد فروش جهانی خودروهای الکتریکی را به خود اختصاص خواهد داد. خودروهای الکتریکی در سال 2025 حدود 19 درصد فروش خودروهای مسافری در چین را تشکیل خواهند داد و این میزان سهم در اروپا و آمریکا به ترتیب برابر با 14 و 11 درصد خواهد بود. از آنجایی که خودروهای الکتریکی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند، فروش خودروهای استفاده کننده از قوای محرکه احتراق داخلی از اواسط دهه میلادی آینده با کاهش روبرو خواهد شد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  • شماره ۴۲۵
  • شماره ۴۲۴
  • شماره ۴۲۴
  آخرین بروزرسانی ۱۴ روز پیش
  آرشیو