مدیران خودروکارمانیا

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت خبر داد

تمهیدات ویژه ترافیکی پلیس راهور پایتخت برای راهپیمایی روز جهانی قدس

عصر خودرو- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت از تمهیدات ویژه ترافیکی پلیس راهور تهران برای برگزاری راهپیمایی روز قدس خبر داد.

تمهیدات ویژه ترافیکی پلیس راهور پایتخت برای راهپیمایی روز جهانی قدس
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت اظهار کرد: مراسم راهپیمایی روز قدس در روز جمعه 18 خرداد از ساعت 10:30 صبح از مبادی نُه‌گانه تعیین شده به‌سوی میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. در این راستا محدودیت‌هایی در رابطه با تردد و توقف وسایل نقلیه اجرا می‌شود.

  سردار مهماندار در این رابطه گفت: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت 10 صبح روز جمعه در معابر محدوده برگزاری راهپیمایی ممنوع خواهد بود که در ضلع شمالی محدوده طول بلوار کشاورز از میدان ولیعصر (عج) تا خیابان کارگر، همچنین در ضلع شرقی محدوده خیابان ولیعصر(عج) حد فاصل تقاطع جمهوری تا میدان ولیعصر (عج) و خیابان فلسطین، طالقانی و خیابان‌های منشعب از آن به سمت غرب ممنوع است.

  وی همچنین متذکر شد: در ضلع غربی محدوده خیابان کارگر حد فاصل خیابان جمهوری تا تقاطع بلوار کشاورز و در ضلع جنوبی محدوده از خیابان انقلاب اسلامی حد فاصل میدان انقلاب تا تقاطع ولیعصر (عج) نیز تردد وسایل نقلیه ممنوع است. لازم به تذکر است که تردد در خیابان جمهوری از کارگر تا ولیعصر (عج) به‌صورت غرب به شرق جریان خواهد داشت.

  سردار مهماندار درباره ممنوعیت‌های مرتبط با توقف وسایل نقلیه در محدوده برگزاری مراسم نیز گفت: توقف تمامی وسایل نقلیه در محدوده‌های بلوار کشاورز از میدان ولیعصر (عج) تا تقاطع کارگر در هر دو مسیر و خیابان ولیعصر (عج) حد فاصل خیابان جمهوری تا میدان ولیعصر (عج) و تمامی خیابان‌های واقع در ضلع غربی این محدوده ممنوع است. این ممنوعیت برای خیابان کارگر حد فاصل جمهوری تا بلوار کشاورز و تمامی خیابان‌های واقع در ضلع شرقی این محدوده به‌علاوه طول خیابان‌های فلسطین و جویبار از تقاطع انقلاب تا بلوار کشاورز نیز صدق می‌کند. همچنین طول خیابان قدس از تقاطع انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خیابان 16 آذر از تقاطع انقلاب تا بلوارکشاورز، طول خیابان طالقانی از تقاطع قدس تا ولیعصر(عج)، خیابان‌های واقع شده در ضلع جنوبی خیابان انقلاب اسلامی شامل فخر رازی، فلسطین، ابوریحان، دانشگاه، رازی، 12 فروردین و منیری جاوید نیز مشمول این ممنوعیت می‌شود.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با اشاره به اینکه ساعت شروع راهپیمایی10:30 صبح است، در رابطه با مسیر‌های راهپیمایی تصریح کرد: مسیر اول شامل مسجد امام حسین (ع)، میدان امام حسین (ع)، خیابان انقلاب و دانشگاه تهران است. همچنین مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران مسیر دیگری است که برای راهپیمایی در نظر گرفته شده است. مسیر سوم مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران است. به‌علاوه مسیر مسجد امام زمان (عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران نیز برای برگزاری راهپیمایی در نظر گرفته شده است. مسیر پنجم از مسجد حضرت ابوالفضل (ع) آغاز شده و با گذر از میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی و میدان انقلاب به دانشگاه تهران می‌رسد.

  وی در همین رابطه افزود: مسجد المهدی (عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران نیز مسیر دیگری است که برای راهپیمایی در نظر گرفته شده است. مسیر هفتم شامل مسجد الجواد (ع)، میدان هفتم تیر، خیابان کریمخان، میدان ولیعصر (عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران است. به‌علاوه مسیر مسجد امام جعفر صادق(ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران نیز برای برگزاری مراسم در نظر گرفته شده است. مسیر نهم از مسجد حضرت امیر(ع) آغاز و با گذر از خیابان کارگر شمالی و میدان انقلاب به دانشگاه تهران می‌رسد. مسجد رسول اکرم (ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال‌الملک، شهید لشگری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران نیز مسیر دیگری است که برای راهپیمایی روز قدس در نظر گرفته شده است.

  سردار مهماندار درباره محل‌های پیش‌بینی شده برای توقف اتوبوس‌های شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: اتوبوس‌های سامانه یک در مسیر جنوب به شمال خیابان آذربایجان، داخل لاین ویژه خیابان آزادی از خیابان نواب صفوی تا میدان انقلاب اسلامی، شمال به جنوب خیابان دکتر قریب از بلوار کشاورز، باند غربی خیابان سپهبد قرنی به‌ صورت شمال به جنوب و داخل لاین ویژه خیابان انقلاب از میدان فردوسی تا خیابان ولیعصر(عج) امکان توقف دارند. اتوبوس‌های سامانه دو نیز در باند شمالی لاین ویژه خیابان جمهوری حد فاصل تقاطع استانبول تا خیابان دانشگاه به‌صورت شرق به غرب و جنوب به شمال خیابان دانشگاه حد فاصل خیابان جمهوری تا خیابان انقلاب می توانند توقف کنند.

  وی در همین رابطه افزود: سامانه سه شرکت واحد اتوبوسرانی در لاین ویژه خیابان آیت‌الله طالقانی حد فاصل شریعتی تا خیابان ولیعصر (عج) شرق به غرب و شمال به جنوب حافظ از تقاطع کریمخان امکان توقف دارند. همچنین مسیر شمال به جنوب خیابان ولی‌عصر (عج) حد فاصل میدان ولیعصر (عج) تا خیابان انقلاب (دوکابین)، شمال به جنوب خیابان کارگر حد فاصل میدان انقلاب تا میدان پاستور، باند شرقی خیابان جمالزاده (جنوبی) حدفاصل خیابان جمهوری تا خیابان آزادی جنوب به شمال نیز برای سامانه چهار شرکت واحد اتوبوس‌رانی در نظر گرفته شده است.

  سردار مهماندار در ادامه گفت: اتوبوس‌های سامانه پنج شرکت واحد می‌توانند در باند شرقی خیابان کارگر شمالی حد فاصل میدان انقلاب تا خیابان فاطمی به‌صورت جنوب به شمال، باند غربی خیابان کارگر شمالی حد فاصل خیابان فاطمی تا بلوار کشاورز به‌صورت شمال به جنوب، باند شمالی بلوار کشاورز حد فاصل کارگر شمالی تا خیابان قریب به‌صورت شرق به غرب، خیابان کلهر و خیابان کاوه توقف کنند. به‌علاوه باند غربی خیابان کارگر شمالی حد فاصل بلوار کشاورز تا میدان انقلاب به‌صورت شمال به جنوب، جنوب به شمال خیابان جمالزاده (شمالی) حد فاصل خیابان انقلاب تا خیابان فرصت، شمال به جنوب خیابان، ولیعصر(عج) حد فاصل خیابان فرصت تا خیابان انقلاب، باند شمالی خیابان آزادی حد فاصل میدان انقلاب اسلامی تا خیابان قریب، غرب به شرق خیابان فرصت حد فاصل خیابان، ولیعصر (عج) تا خیابان کارگر شمالی نیز برای توقف اتوبوس‌های سامانه ده شرکت واحد اتوبوسرانی در نظر گرفته شده است.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در همین راستا اضافه کرد: اتوبوس‌های منطقه 7 اتوبوسرانی می‌توانند در محور شمال به جنوب خیابان ابوریحان حد فاصل خیابان انقلاب تا خیابان جمهوری توقف کنند. همچنین برای اتوبوس‌های منطقه 9 شرکت واحد اتوبوسرانی نیز در باند شمالی خیابان کریمخان حدفاصل پل تا میدان ولیعصر (عج) به‌صورت شرق به غرب، باند جنوبی خیابان کریمخان از خیابان حافظ به بعد به‌صورت غرب به شرق، جنوب به شمال خیابان ولیعصر (عج) از میدان ولیعصر(عج) به سمت شمال، باند جنوبی بلوار کشاورز حد فاصل نواب تا کارگر شمالی به‌صورت غرب به شرق نیز امکان توقف وجود دارد. لازم به تذکر است که اتوبوس‌های BRT مسیر آزادی - انقلاب موظف به جابه‌جایی مسافرین تا زمان آغاز برگزاری مراسم نماز بوده و پس از اتمام مراسم نماز جمعه سریعاً جهت جابه‌جایی نمازگزاران اقدام می‌کنند.

  سردار مهماندار درباره مسیر‌های پیش‌بینی شده برای استقرار و فعالیت تاکسی‌های ون یادآور شد: مسیر شماره یک از میدان هفتم تیر، ابتدای خیابان قائم مقام تا میدان حضرت ولیعصر (عج) به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده است. مسیر شماره دو نیز از تقاطع خیابان‌های فاطمی و حضرت ولیعصر (عج) تا میدان حضرت ولیعصر (عج) به‌صورت رفت و برگشت فعال خواهد بود. مسیر شماره سه از تقاطع خیابان‌های فاطمی، حجاب تا تقاطع بلوار کشاورز، خیابان حجاب به‌صورت رفت و برگشت است.

  وی در همین رابطه افزود: مسیر شماره چهار از تقاطع خیابان‌های فاطمی و کارگر تا تقاطع بلوار کشاورز و خیابان کارگر به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده و همچنین در مسیر شماره پنج از بیمارستان امام خمینی (ره) تا تقاطع خیابان کارگر و بلوار کشاورز به‌صورت رفت و برگشت تاکسی‌ها و ون‌ها فعالیت خواهند داشت. همچنین در مسیر شماره شش از تقاطع خیابان‌های طالقانی و مفتح تا تقاطع خیابان‌های طالقانی و ولیعصر (عج) تاکسی‌ها و ون‌ها نسبت به جابه‌جایی شرکت‌کنندگان در راهپیمایی فعالیت می‌کنند.

  سردار مهماندار با اشاره به دیگر مسیر‌های در نظر گرفته شده برای تاکسی‌ها و ون‌ها گفت: مسیر شماره هفت از تقاطع بزرگراه نواب و خیابان آزادی تا میدان انقلاب به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده و در مسیر شماره هشت نیز از میدان حر تا میدان انقلاب به‌صورت رفت و برگشت تاکسی‌ها و ون‌ها فعال خواهند بود. مسیر شماره نُه از تقاطع خیابان‌های مفتح و انقلاب (دروازه دولت) است که تا چهارراه حضرت ولیعصر (عج) تاکسی‌ها و ون‌ها به‌صورت رفت و برگشت فعال خواهند بود. در مسیر دهم نیز که از تقاطع چهارراه ولیعصر (عج) تا تقاطع خیابان‌های وصال و انقلاب به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده ون‌ها و تاکسی‌ها نسبت به جابه‌جایی شرکت‌کنندگان در راهپیمایی فعالیت خواهند داشت.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین متذکر شد: تاکسی‌های ون در مسیر‌های رفت و برگشت تعیین شده و تا اتمام مراسم نماز جمعه نسبت به جابه‌جایی مسافران اقدام می‌کنند. همچنین تردد تاکسی‌های ون از خطوط ویژه در مسیر‌های تعیین شده در طرح صرفا فا تا پایان مراسم بلامانع است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  • شماره ۴۲۵
  • شماره ۴۲۴
  • شماره ۴۲۴
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو