اطلس خودرو

تهدید ترامپ به وضع تعرفه های واردات خودرو به آمریکا

عصر خودرو- رئیس جمهوری آمریکا پس از ترک زودهنگام نشست گروه ۷ و عدم مشارکت در بیانیه پایانی مشترک کشورهای این گروه، در رشته توئیت هایی ضمن انتقاد از نخست وزیر کانادا، تنش های تجاری میان آمریکا و متحدانش را تشدید کرد.

تهدید ترامپ به وضع تعرفه های واردات خودرو به آمریکا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو»  به نقل از تسنیم، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از ترک زودهنگام نشست گروه 7 و عدم مشارکت در بیانیه پایانی مشترک کشورهای این گروه، در رشته توئیت هایی ضمن انتقاد از نخست وزیر کانادا، تنش های تجاری میان آمریکا و متحدانش را تشدید کرد.

  جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و دیگر رهبران گروه 7 پیشتر گفته بودند، آمریکا نیز در بیانیه مشترک اعضای گروه 7 مشارکت خواهد داشت. دقایقی پس از انتشار بیانیه پایانی نشست، ترامپ از اظهارات و مواضع جاستین ترودو گلایه کرد.

  ترامپ در توئیتی که به گفته وی پاسخی به سخنان ترودو بود نوشت: «من به نمایندگان آمریکا دستور داده ام که پای بیانیه را امضا نکنند، زیرا ما در حال بررسی وضع تعرفه هایی در زمینه واردات بی رویه خودرو به بازار آمریکا هستیم.» وی همچنان نخست وزیر کانادا را فردی «بسیار غیرصادق و ضعیف» توصیف کرد.

  مواضع اخیر ترامپ، گروه 7 را که زمانی یکی از پایه های سیاست خارجی آمریکا محسوب می شد و مدت ها به عنوان یکی از مدافعان سیستم اقتصادی جهان عمل می کرد تضعیف می کند.

  اشاره ترامپ به تعرفه خودرو موضوع جدیدی نیست. ترامپ ماه گذشته به ویلبور راس، وزیر بازرگانی خود دستور داده بود که یک تحقیقات امنیت ملی را در مورد واردات خودرو، کامیون و قطعات خودرو به آمریکا آغاز کند که ممکن است منجر به وضع تعرفه های جدید در زمینه واردات به این کشور شود. در صورت وضع چنین تعرفه هایی، کانادا از بزرگترین بازندگان این تصمیم خواهد بود، زیرا این کشور دومین تامین کننده بزرگ خودروی آمریکا به شمار می رود. دیگر عضو نفتا، یعنی مکزیک، بزرگترین صادر کننده خودرو به آمریکاست.

  ترامپ همچنین همواره و از جمله در طول نشست گروه 7 از سیاست های حمایتی کانادا در بخش لبنیات انتقاد کرده و گفته تعرفه 270 درصدی این کشور، موجب شده تا کشاورزان آمریکایی به بازار کانادا دسترسی نداشته باشد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط