مدیران خودروکارمانیا

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی:

۱۲ هزار اظهار نامه مالیاتی خودرو در خراسان جنوبی دریافت شد

عصر خودرو- مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: ۱۲ هزار اظهار نامه مالیاتی خودرو از ابتدای سال گذشته تاکنون در استان دریافت شده است.

۱۲ هزار اظهار نامه مالیاتی خودرو در خراسان جنوبی دریافت شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، مهدی نباتی صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران 31 تیر ماه را آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی برای اشخاص حقیقی دانست و افزود: این مهلت قابل تمدید نیست و در صورت عدم تسلیم اظهارنامه‌ها، از معافیت خارج می‌شوند.

  وی با بیان اینکه  اداره کل مالیات به دنبال ایجاد عدالت در جامعه است، اظهار کرد: متأسفانه برخی از افراد در استان بیش از 80 شرکت دارند اما مالیات حقه را پرداخت نمی‌کنند.

  نباتی با اشاره به نقش موثر درآمدهای مالیاتی بر رونق شهر بیان کرد: امور مالیاتی اگر عوارضی را مطالبه می‌کند، به رونق راه‌سازی و فضای شهری کمک می‌شود.

  مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ادامه داد: 91 درصد از درآمدهای وصول‌شده خراسان جنوبی مربوط به امور مالیاتی است.

  وی با بیان اینکه از سال 87 تا 97 قریب به دو هزار و 489 میلیارد ریال عوارض در استان وصول شده است، گفت: از این میزان هزار و 634 میلیارد ریال به حساب شهرداری‌ها و 855 میلیارد ریال به حساب دهیاری‌ها واریز شده است.

  دو هزار و 462 میلیارد ریال درامدهای مالیاتی خراسان جنوبی در سال گذشته

  نباتی بیان کرد: طی سال گذشته قریب به دو هزار و 462 میلیارد ریال درآمدهای مالیاتی داشته‌ایم که از این مبلغ هزار و 485 میلیارد ریال در بخش مالیات‌های مستقیم و 977 میلیارد ریال در بخش مالیات‌های ارزش افزوده بوده است.

  وی اظهار کرد: همچنین درآمدهای مالیاتی در دو ماهه سال جاری 286 میلیارد ریال بوده که از این میزان، 189 میلیارد ریال در بخش مالیات‌های مستقیم و 97 میلیارد ریال در بخش مالیات‌های غیرمستقیم بوده است.

  مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی 42 هزار و 632 مودی فعال وجود دارد.

  وی ادامه داد: از این تعداد شش هزار و 632 مودی در حوزه اشخاص حقوقی و 36 هزار مودی مشاغل کسبه هستند.

  نباتی با اشاره به اظهارنامه‌های دریافتی از صاحبان مشاغل بیان کرد: طی سال گذشته تاکنون 18 هزار و 575 فقره اظهارنامه الکترونیکی دریافت شده است.

  مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین تعداد اظهارنامه‌های دریافتی از خودروها 12 هزار  مورد بوده است.

  وی از اجرای طرح جامع مالیاتی خبر داد و گفت: با اجرای این طرح به دنبال حذف کاغذ در قانون مالیات‌ها هستیم.

  نباتی با بیان اینکه این طرح باهدف جلوگیری از فرارهای مالیاتی، عدالت مالیاتی و شفاف‌سازی اجرایی می‌شود، گفت: تاکنون 90 درصد طرح جامع مالیاتی با 109 هزار و 507 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی پیاده شده است.

  مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح در بیرجند، قاین، فردوس و سرایان کامل شده است و مابقی تا سال آینده به اتمام می‌رسد.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو