مدیران خودروکارمانیا

عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل :

بخش خصوصی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی وارد شود

عصر خودرو- عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل در خصوص وجود مینی‌بوس‌ها در سطح شهر تهران گفت: «در حال حاضر سهم مینی‌بوس‌ها از جابه‌جایی‌های درون شهری تقریباً کمتر از ١ درصد است.»

بخش خصوصی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی وارد شود
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از برنا ، در اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی تهران هنوز فرسوده است، شکی نیست اما گویا با وجود مینی‌بوس‌ها این فرسودگی به زیستن در سال‌های قبل از انقلاب تبدیل شده است.

  اینکه چرا هنوز مینی‌بوس‌های خفه کننده از دود در تهران وجود دارند، کمی جای سوال است که در همین خصوص با عضو کمیسوین عمران، حمل و نقل شهری به گفت‌وگو پرداختیم که آن را در ادامه خواهید خواند.

  شهربانو امانی - عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل ، در مورد وضعیت ساماندهی و حذف مینی‌بوس‌ها از سیستم حمل و نقل شهری، بیان کرد: «هم اکنون تنها 173 دستگاه مینی‌بوس در حال خدمات رسانی در شهر تهران هستند. مینی‌بوس‌ها به عنوان سرویس مدارس استفاده می‌شوند که اکثریت آن‌ها دودزا، دیزلی، غیراستاندارد و از رده خارج هستند که موجب تشدید آلودگی هوا هم می‌شوند. ون‌ها به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی از ایمنی بالاتری برخوردار هستند اما از جهت صندلی‌های اضافه ایجاد مشکل کرده‌اند که در جلسه‌ی کمیسیون عمران، حمل و نقل با تاکسیرانی این موضوع درحال ساماندهی است که شرایط استفاده از آن‌هاهم بهبود پیدا کند.»

  وی در ادامه افزود: «طبق برنامه 5 ساله دوم می‌بایست مجموع ناوگان مینی بوس رانی از 1165 دستگاه در سال 92 به 2574 دستگاه تا انتهای سال 96 می‌رسیده که با گزارش‌های دریافتی هم اکنون تنها 173 دستگاه مینی‌بوس وجود دارد.»

  به گفته امانی در حال حاضر سهم مینی‌بوس‌ها از جابه‌جایی‌های درون شهری تقریباً کمتر از ١ درصد است.

  وی در ادامه اظهار کرد: «شهرداری تهران برخلاف برنامه 5ساله دوم به جای نوسازی ناوگان مینی بوسرانی برخلاف قانون اقدام به جایگزینی تاکسی های ون به جای مینی بوس کرده است، به عبارتی یکی از مدهای حمل و نقل را حذف کرده است.»

  عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل تصریح کرد: «بی‌شک باید شرایطی ایجاد شود که افراد از تسهیلات نوسازی خودرو خود استفاده کنند و همچنین بخش خصوصی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی فرسوده وارد شود. فراهم کردن این شرایط و ارائه تسهیلات در حیطه وظیفه دولت است.»

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو