مدیران خودروکارمانیا

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری:

باید ظرفیت مراکز معاینه فنی ۱۰۰ درصد افزایش یابد

اصلاح بند‌های برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل

عصر خودرو- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: برای استفاده تمام خودروها از خدمات مراکز معاینه فنی، باید ظرفیت این مراکز را تا ۱۰۰ درصد افزایش دهیم.

باید ظرفیت مراکز معاینه فنی ۱۰۰ درصد افزایش یابد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، دومین جلسه «کمیسیون حمل و نقل ترافیک تدوین برنامه پنج ساله سوم» در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برگزار شد.

  در این جلسه محسن پور سید آقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در جلسه قبل نقد‌هایی نسبت به بند‌های ارائه شده در برنامه پنج ساله سوم شد، گفت: تعدادی از بند‌ها اصلاح شده و در جلسه امروز مابقی نواقص مرتفع می‌شود.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ادامه در خصوص افزایش ظرفیت‌های مراکز معاینه فنی اظهار کرد: ما باید ظرفیت این مراکز را تا 100 درصد افزایش دهیم و در دو شیفت معاینه فنی ارائه کنیم تا همه خودرو‌ها بتوانند از این امکان استفاده کنند. ضمن اینکه معاینه فنی تاکسی و خودرو‌های شخصی نباید یکی باشد و می‌توانیم با ارائه طرح‌های تشویقی به تاکسیرانی، تاکسی‌ها را تشویق به دریافت معاینه فنی برتر کنیم.

  وی درباره فیلتر‌های جاذب دوده موقت و دائم نیز تاکید کرد: در شرایط فعلی، نمی‌توان هزینه جدیدی را به اقتصاد کشور تحمیل کرد، لذا نمی‌توان هم خودرو‌های برون شهری را ملزم به استفاده از فیلتر دوده کنیم و می‌توانیم بندی را در نظر بگیریم که اتوبوس‌هایی که به پایانه‌های داخل شهر تردد می‌کنند، ملزم به نصب فیلتر دوده شوند.

  پورسید آقایی همچنین در خصوص اظهارنظر نماینده راهور مبنی بر مکلف شدن پلیس به رعایت تکالیف شهرداری نیز گفت: پلیس انتظار دارد بند مربوط به تامین هزینه‌ها توسط شهرداری باقی بماند، اما متاسفانه اطلاعات مورد نیاز شهرداری مربوط به حمل و نقل و خودرو‌ها را در اختیار نمی‌گذارد که این مغایر قانون است و می‌توان با تعامل این کاستی‌ها را مرتفع کرد.

  در ادامه این جلسه که با حضور معاونان حمل و نقل مناطق مختلف تهران و نماینده پلیس راهور تهران برگزار شد، هر یک از اعضا نظرات و اصلاحات خود درباره بند‌های مختلف را ارائه کردند.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اعضای کمیسیون خواست تا نظرات کتبی خود در خصوص بخش دوم احکام برنامه پنج ساله را تا روز شنبه ارائه کنند تا پس از بررسی و رفع نواقص برنامه نهایی آماده و به کمیسیون تلفیق ارائه شود.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۲۲
  • شماره ۴۱۰
  • شماره ۴۰۹
  • خودرو امروز پلاس
  • خودرو امروز
  • شماره ۴۰۵
  • شماره ۴۰۵
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو