برنج

«برگزیت» باعث توقف تولید تویوتا در انگلیس می‌شود

عصر خودرو- شرکت تویوتای ژاپن اعلام کرد در صورتی‌که انگلیس بدون حصول توافق از اتحادیه اروپا خارج شود، تولید خودرو در کارخانه این شرکت در منطقه بورناستون موقتاً متوقف خواهد شد.

«برگزیت» باعث توقف تولید تویوتا در انگلیس می‌شود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از فارس ، شرکت تویوتای ژاپن اعلام کرد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق باعث می‌شود که تولید خودروهای تویوتا در کارخانه‌ این شرکت در منطقه بورناستون انگلیس برای مدتی متوقف شود.

  تویوتا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خودرو در انگلیس محسوب شده و تنها در سال گذشته 150 هزار دستگاه خودرو تولید کرد که 90 درصد آن از انگلیس به کشورهای عضو اتحادیه اروپا صادر شد.

  تویوتا برمبنای تولید به‌هنگام به شدت مبتنی بر تأمین قطعات از اتحادیه اروپاست.

  یک سخنگوی دولت انگلیس گفته است که همچنان امیدوار است که یک توافق خوب بین انگلیس و اتحادیه اروپا برای خروج این کشور حاصل شود.

  تویوتا گفته است نمی‌تواند پیش‌بینی کند چقدر توقف خط تولید انگلیس طول خواهد کشید. اما اتحادیه‌های کارگری مربوط به این کارخانه نگران هستند در صورت طولانی شدن توقف تولید تویوتا در انگلیس به از دست رفتن اشتغال مرتبط با این کارخانه منجر شود.

  تویوتا دو مدل در این کارخانه تولید می‌کند و قصد دارد با 250 میلیون پوند سرمایه‌گذاری تا پایان سال جاری خط تولید کرولا را نیز در این کشور راه‌اندازی کند. در حال حاضر 2500 نفر در کارخانه تویوتای انگلیس مشغول به کار هستند و خط تولید کرولا نیز 400 نفر به این تعداد اضافه خواهد کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور