مدیران خودروکارمانیا

نایب رئیس کمیسیون صنایع :

افزایش قیمت خودرو در بازار منطقی نیست

عصر خودرو- نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: تاثیر منافع برخی افراد که محصولات را خریداری کرده‌اند و قطعات را در اختیار دارند اجازه نمی‌دهد تغییرات بازار صورت بگیرد و این موضوع از مشخصه‌های بازار است.

افزایش قیمت خودرو در بازار منطقی نیست
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خانه ملت، فریدون احمدی در خصوص افزایش قیمت خودروهای تولید داخل طی ماه‌های اخیر در بازار، اظهار داشت: افزایش قیمت‌ها غیرطبیعی بوده و باید متناسب با میزان ارزبری قطعات و افزایش نرخ ارز اجازه داده شود که قیمت‌ قطعات یدکی متعادل شود.

  نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در خواست عدم افزایش قیمت‌ها در بازار علی رغم تغییرات نرخ ارز و از سوی دیگر افزایش قیمت بر اساس مشخصه‌های روانی صحیح نیست، گفت: باید با در نظر گرفتن تغییرات در نرخ ارزی که در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد قیمت‌ها را اصلاح کنیم.

  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش قیمت قطعات یدکی و خودروها در بازار تناسبی با نرخ ارز نداشته است، ادامه داد: شاهد هستیم که اعداد و ارقام افزایش قیمت خودروهای تولید داخل و وارداتی موجود در بازار منطق ندارد و با محاسبات همخوانی نمی‌کند.

  این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آیا دستگاه‌های نظارتی بر قیمت‌های موجود نظارت ندارند، اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی باید در بازار نقش بیشتری داشته باشند در حال حاضر سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فعال‌تر شده است.

  نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کاهش قیمت‌ها سریعا اتفاق نمی‌افتد اما انتظار داریم تا در بلند مدت قیمت خودرو و قطعات یدکی به تعادل دست پیدا کند، عنوان کرد: منحنی افزایش قیمت‌ها در فضای روانی اتفاق می‌افتد و شیب تندی دارد اما کاهش قیمت‌ها به دلیل اینکه عده‌ای منافع خود را از دست می‌دهند با تأنی صورت می‌گیرد و دارای تاخیر است.

  نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد:تاثیر منافع برخی افراد که محصولات را خریداری کرده‌اند و قطعات را در اختیار دارند اجازه نمی‌دهد تغییرات بازار صورت بگیرد و این موضوع از مشخصه‌های بازار است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۶
  • شماره ۴۳۵
  • شماره ۴۳۴
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو