برنج

با این عینک به راحتی مسافرت بروید

سیتروئن عینک تهوع ساخت

عصر خودرو-سیتروئن اخیرا اعلام کرده که فعالیت‌هایش تنها به ساخت یک خودرو ختم نشده و به فکر تولید فناوری‌های جدید در جهت رشد استفاده بهتر از خودروهاست.

سیتروئن عینک تهوع ساخت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱:۰۰
  • سیتروئن عینک تهوع ساخت
  • عینک‌های جدید سیتروئن، حالت تهوع ناشی از سفر را از بین می‌برند
  • عینک‌های جدید سیتروئن، حالت تهوع ناشی از سفر را از بین می‌برند

به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از عصرایران ، در این راستا سیتروئن در حال توسعه و تولید نوع خاصی از عینک‌های چشمی برای سفرهای طولانی مدت است که به کاهش بیماری‌های مزمن سفر در طول رانندگی منجر می‌شود. حالات بد جسمی حاصل از رانندگی سالانه روی بیش از 30 میلیون نفر در اروپا تاثیر گذاشته و از کیفیت زندگی در طول سفرهای طولانی به ویژه برای کودکان می‌کاهد.
این عینک توسط استودیوی طراحی "5.5" طراحی شده  و در ظاهر آن از مولفه‌های ظاهری خودروهای  سیتروئن نیز دیده می‌شوند. فناوری مورد استفاده در این عینک‌ها نیز توسط کمپانی "بوردینگ رینگ" در جنوب فرانسه توسعه یافته و امتیاز قابل توجه 95 درصدی اختراعات  پزشکی را از آن خود کرده است.

سیتروئن توصیه می‌کند که به محض پیدایش علائم اولیه مریضی ناشی از سفر خودرویی مانند سرگیجه، حالت تهوع یا سردرد، عینک‌ها روی چشم قرار بگیرند و پس از 12 دقیقه نتیجه دلخواه حاصل خواهد شد.

این عینک‌ها به ذهن کمک می‌کنند تا در حال تمرکز چشم روی کتاب یا سامانه‌های هوشمند حرکات دریافتی توسط گوش داخلی را با موقعیت بدن همگام و همخوان کنند و پس از مدت 10 تا 12 دقیقه می‌توان این عینک را از چشم براشت.

بدون هیچ نسخه‌ای می‌توان از این عینک‌ها بهره برد، زیرا این محصولات فاقد لنز بوده و بیش از یک نفر می‌تواند از آن استفاده کند. کودکان بالای ده سال نیز که در دوره رشد گوش میانی قرار دارند می‌توانند از این عینک استفاده کنند. از طرفی این عینک در سفر با قطار یا کشتی نیز در آرامش درونی سرنشینان و مسافران کمک خواهد کرد.

برچسب ها
کرمان موتور
مطالب مرتبط