مدیران خودروکارمانیا

رسوایی دیزل‌گیت برای فولکس واگن میلیاردها یورو هزینه داشت

عصر خودرو- فولکس واگن به تازگی اعلام کرده است که جبران خسارات رسوایی خودروهای دیزلی این شرکت، در سال جاری میلادی ۵.۵ میلیارد یورو برای این خودروساز بزرگ آلمانی هزینه در بر داشته است.

رسوایی دیزل‌گیت برای فولکس واگن میلیاردها یورو هزینه داشت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، در سال 2015 میلادی (نزدیک به دو سال پیش) رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان برای نخستین بار در آمریکا افشا شد چرا که پس از آزمایش های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده بود.

  فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و سراسر جهان مواجه است. این شرکت 22 میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

  بر اساس گزارشی که در رویترز آمده است، فرانک ویتر، مدری ارشد مالی فولکس واگن به تازگی اعلام کرده است که جبران خسارات رسوایی خودروهای دیزلی این شرکت در سال 2015 میلادی که به رسوایی دیزل‌گیت نیز معروف است، در سال 2018 میلادی 5.5 میلیارد یورو معادل 6.25 میلیارد دلار برای این خودروساز آلمانی هزینه در بر داشته و برآورد می شود که در سال آینده میلادی نیز این شرکت متحمل حدود 2 میلیارد یورو هزینه شود.

  وی همچنین در ادامه سخنانش خاطرنشان کرده است که این شرکت خودروسازی بزرگ همچنان درگیر خسارات وارده ناشی از رسوایی دیزل گیت در سال 2015 حدود سه سال پیش است تا بتواند مشکلات و چالش‌های رگولاتوری بر سر راه خود را بر دارد و به ادامه فعالیت و جذب سرمایه‌گذاری بپردازد.  

  وی برآورد کرده است که فولکس واگن در این راستا در سال 2020 میلادی بالغ بر یک میلیارد یورو هزینه کرده است تا بتواند بعنوان بزرگ‌ترین خودروساز اروپایی و یکی از مهم‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت خودروسازی در جهان فعالیت‌های خود را ادامه داده و سهم خود را از بازارهای جهانی خودرو حفظ کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط