مدیران خودروکارمانیا

نمایشگاه خودرو تهران ۹۷ (۲۸)

فراخوان ایران خودرو برای داخلی سازی ۱۱۰۰ قطعه

عصر خودرو- معاون طراحی، مهندسی و ساخت شرکت طراحی مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپکو) گفت: در تولید بیش از پنج هزار قطعه برای پنج گروه خودرویی پژو۴۰۵، دنا و دنا پلاس، پژو۲۰۶ و پژو۲۰۷، سمند و رانا به خودکفایی رسیده ایم اما باید در ساخت ۱۱۰۰ قطعه اصلی از دیگران کمک بگیریم.

فراخوان ایران خودرو برای داخلی سازی ۱۱۰۰ قطعه
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، منصور منصوری بیرجندی در حاشیه سومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران افزود: در این دوره از نمایشگاه، توانمندی های داخلی سازی قطعات از سوی ایران خودرو را در معرض دید عموم قرار دادیم، همچنین فضایی را برای فراخوان عمومی در نظر گرفتیم تا آن دسته از قطعاتی را که توان ساخت آنها وجود ندارد به سرمایه گذاران معرفی کنیم.
  وی گفت: از شرکت های دانش بنیان، متخصصان و سرمایه گذاران دعوت می شود در داخلی سازی و خودکفایی این قطعات به یاری ایران خودرو بشتابند.

  ** تولید پژو 301 بدون حضور خارجی ها
  معاون ساپکو یادآور شد: پس از برجام تولید خودرو پژو 2008 در کشور آغاز و در نهایت این خودرو وارد بازار شد. اکنون خودرو پژو 301 یکی از پروژه های مهم ایران خودروست که مقرر شده بدون حضور شرکت پژو در کشور تولید شود.
  منصوری گفت: پژو 301 از 1200 قطعه تشکیل شده که تاکنون 600 قطعه آن داخلی سازی شده است و برای داخلی سازی بقیه آنها برنامه داریم.
  «همانطور که اوایل دهه 90 در دوره نخست تحریم ها توانستیم پژو 206 را خودمان تولید کنیم و در مورد پژو 207 و دنا پلاس نیز به این موفقیت رسیدیم، و در تلاشیم تا پایان سال 98 پژو 301 را بدون همکاری شرکت های خارجی به تولید انبوه برسانیم».
  این مسئول ادامه داد: اکنون بیش از 80 درصد موتور پژو 301 و افزون بر 90 درصد بدنه آن داخلی سازی شده است و موفق به ارتقای گیربکس دستی آن شده ایم.
  وی تصریح کرد: پژو 301 به طور حتم استانداردهای 85 گانه سازمان ملی استاندارد ایران را پاس می کند؛ زیرا مطابق استانداردهای روز وارد کشور شده است.
  با اجرای برجام مقرر بود خودرو پژو 301 به عنوان دومین محصول شرکت مشترک ایران خودرو و پژو با ساخت داخل بالای 50 درصد تولید شود.
  بر اساس این گزارش، سومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران تا بیست و یکم دی ماه از ساعت 10 تا 18 در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان است و از فردا به طور رسمی کار خود را آغاز می کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • شماره ۴۳۶
  • شماره ۴۳۵
  • شماره ۴۳۴
  • شماره ۴۳۳
  • شماره ۴۳۲
  • شماره ۴۳۰
  • شماره ۴۲۹
  • شماره ۴۲۷
  • شماره ۴۲۶
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو