مدیران خودروکارمانیا

تویوتا خودروهای خودران را ایمن می‌کند

عصر خودرو- شرکت خودروسازی تویوتا اعلام کرده که قصد دارد فناوری مخصوص خودروهای خودران خود را تا سال ۲۰۲۰ میلادی در اختیار سایر خودروسازان قرار دهد.

تویوتا خودروهای خودران را ایمن می‌کند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از  ایسنا، گیل پرات، مدیر ارشد اجرایی واحد تحقیقاتی شرکت خودروسازی تویوتا روز دوشنبه در جریان کنفرانس مطبوعاتی نمایشگاه علم و فناوری CES2019 لاس وگاس از برنامه‌های این شرکت برای طراحی، توسعه و تولید تکنولوژی مخصوص فناوری خودروهای خودران تحت عنوان گاردین (Guardian) سخن گفته است که به نظر می‌رسد تا سال 2020 میلادی به طور کامل توسعه داده شده و قرار است علاوه بر به‌کارگیری در خودروهای تویوتا، در اختیار سایر خودروسازان قرار خواهد گرفت.

  بر اساس مدل و الگوریتم‌های طراحی شده در طراحی این تکنولوژی و پلت‌فرم مخصوص خودروهای خودران، وسائل نقلیه تولید شده قادر خواهند بود امنیت بیشتری را برای کاربران و سرنشینان خود به ارمغان بیاورند.

  به گفته وی، این پلت‌فرم طراحی شده که قرار است تا سال 2020 میلادی کار توسعه آن به اتمام برسد، بر اساس پیشرفته‌ترین فناوری‌های به روز جهان از جمله هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی طراحی شده است که خودروهای خودران را ایمن‌تر از حالت کنونی آنها می کند.

  بر اساس گزارش وب سایت the verge، خودروهای خودران با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و پیشرفته‌ای نظیر یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی قادر خواهند بود، بدون نیاز به راننده، در خیابان و جاده‌ها تردد و سرنشینان خود را جابجا کنند.

   

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط