برنج

عملکرد درخشان BMW در سال ۲۰۱۸

عصر خودرو- سال ۲۰۱۸ پایان یافت و حالا آمارهای فروش بنز و ب.ام.و به دست‌مایه‌ای جذاب برای جدال علاقمندان دو برند آلمانی تبدیل شده است.

عملکرد درخشان BMW در سال ۲۰۱۸
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایران جیب، پس از یک‌صد سال رقابت این دو هنوز یکدیگر را تعقیب می‌کنند و برنده‌ای قطعی وجود ندارد. یکی فروشش بیشتر است و آن یکی ارزشش؛ اطمینان، ایمنی، فناوری، قابلیت و طراحی از خصیصه‌های هر دو این برندهاست که دائماً بر سر آن در رقابت هستند. شاید این خصیصه‌ها برای اصیل‌زاده‌های آلمانی بیشتر از آمار فروش اهمیت داشته باشد. می‌دانیم که سهم این دو برند از بازار در میان برترین‌ها نیست ولی از لحاظ ارزش برند، دومین و سومین جایگاه برندهای خودرویی باارزش جهان در اختیار این دو است.

    ب.ام.و توانسته در مجموع سال 2018 به همراه دو برند مینی و رولزرویس حدود 2٫49 میلیون دستگاه فروش داشته باشد که به معنی رشد 1٫3 درصدی این برند و پیروزی بر بنز در یک سال پرالتهاب بوده است. نکته جالب درباره این دو برند عملکرد محصولات پرفروش این دو شرکت است. پرفروش‌ترین مدل این برند سری 5 بود که توانست با رشد 11٫5 درصدی نسبت به سال پیش 380 هزار دستگاه بفروشد. فروش کلی مرسدس در این سگمنت طی سال 2018 حدود 401 هزار دستگاه بود که آن را در جایگاه اول جهان قرار می‌داد. در واقع لقب پرفروش‌ترین سدان لوکس جهان با اختلاف زیادی در اختیار مرسدس E کلاس است.

    برچسب ها
    کرمان موتور
    مطالب مرتبط