رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

فولکس واگن ۸۰۰ میلیون دلار برای ساخت خودرو برقی سرمایه گذاری می‌کند

عصر خودرو- فولکس واگن اعلام کرد در حال سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیون دلاری برای ساخت یک خودروی الکتریکی در کارخانه اش در آمریکا است.

فولکس واگن ۸۰۰ میلیون دلار برای ساخت خودرو برقی سرمایه گذاری می‌کند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم  ، فولکس واگن در روز دوشنبه اعلام کرد در حال سرمایه‌گذاری 800 میلیون دلاری برای ساخت یک خودروی الکتریکی در کارخانه اش در چاتانوگای تنسی است و جلسه ای با شرکت فورد موتور برای روز سه‌شنبه برنامه ریزی کرده تا در مورد یک اتحاد جهانی گفتگو کنند .
  این خودروساز آلمانی طی اطلاعیه ای در نمایشگاه اتومبیل دیترویت گفت هزار شغل جدید در کارخانه چاتانوگا ایجاد می‌شود و تولید این خودروهای الکتریکی در 2012 آغاز خواهند شد .
  مدیر اجرایی فولکس واگن، هربرت دایس گفت که این شرکت قصد داشت خودروهای لوکس آئودی در آمریکا بسازد ولی هنوز تصمیمی گرفته نشده است .
  خودروسازان آلمانی از طرف دونالد ترامپ تحت فشار هستند تا سرمایه گذاری هایشان را در آمریکا افزایش دهند. دایس و همتایانش از خودروسازان دیگر آلمانی مثل BMV و دیملر، در ماه دسامبر در کاخ سفید با ترامپ دیدار کردند تا از دولت او بخواهند بر خودروهای اروپایی عوارض وضع نکند .
  دایس در این نمایشگاه خودرو گفت سرمایه گذاری تنسی نشانه ای است برای دولت مبنی بر اینکه ما واقعا به آمریکا متعهد هستیم .
  دایس و مقامات اجرایی فورد سوالاتی در مورد وسعت همکاریشان مطرح کردند. آنها قبلا طرح هایی برای همکاری در زمینه خودرو های اقتصادی و کامیونهای پیکاپ متوسط داشتند. فورد و فولکس واگن از همکاری در مورد خودروهای الکتریکی و خودکار صحبت کردند .
  هم فورد و هم فولکس واگن با افزایش هزینه های ساخت خودروهای برقی و خودکار مواجه هستند. بایس به گزارشگران گفت که فولکس واگن می‌تواند از پس هزینه طرح 91 میلیارد دلاری خودروهای الکتریکی برآید ولی به منظور افزایش مقرون به صرفه بودن آن ، برای همکاری آماده است .
  فولکس واگن در حال ساخت اولین تاسیسات تولید خودروی الکتریکی در یکی از شهرهای آلمان است تا تولید را تا پایان 2019 آغاز کند .
  این شرکت تأسیسات تولید خودروی الکتریکی را تا سال 2020 در چین و تا 2022 در شهر های آلمانی امدن و هانوور ایجاد میکند .
  اولین خودروی الکتریکی فولکس واگن در 2020 وارد میشود. گروه فولکس واگن قصد دارد تقریباً 50 میلیارد دلار (44 میلیارد یورو) تا 2030 برای ساخت و تولید خودروهای برقی و خدمات دیجیتال اختصاص دهد. برند فولکس واگن می‌خواهد 150 هزار خودروی الکتریکی تا 2020 در جهان بفروشد و تا 2025 این تعداد را به یک میلیون افزایش دهد .

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط