رئیس پلیس راهور ناجا عنوان کرد

اعمال ۵۰ استاندارد از ۱۲۰ استاندار اروپایی برای خودروهای داخلی

عصر خودرو- رئیس پلیس راهور ناجا از کاهش تعداد جانباختگان حوادث ترافیکی خبرداد و گفت: طی هشت ماه منتهی به پایان آبانماه امسال ۱۲ هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست داده‌اند.

اعمال ۵۰ استاندارد از ۱۲۰ استاندار اروپایی برای خودروهای داخلی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۱:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، سردار تقی مهری در نهمین سمینار بین‌المللی کاهش سوانح ترافیکی که در شیراز برگزار شد، گفت: طی سال گذشته 6200 تصادف منجر به فوت در سطح کشور به وقوع پیوسته است که بر اثر آن 16 هزار و 201 نفر جان خود را از دست داده اند.

  وی با بیان اینکه خودروهای تولید داخل، از 120 استاندارد اروپایی تنها 50 استاندارد را اعمال می کنند، افزود: در حال حاضر تعداد خودروهای کشور از مرز 22 میلیون دستگاه عبور کرده است. همچنین بر اساس آمارهای موجود 51 درصد قربانیان تصادف به دلیل شدت جراحات، جان خود را از دست می‌دهند و این موضوع یکی از عوامل فوت در صحنه تصادف است.

  سردار مهری بر لزوم مشخص شدن سهم سازمان‌های مربوطه در حوادث جاده‌ای تأکید کرد و گفت: بر اساس آمارها، 28 میلیون نفر در کشور گواهینامه فعال دارند و آمار جان‌باختگان تصادفات درون‌شهری در شش ماه اول امسال به نسبت سال گذشته، شش درصد کاهش داشته است.

  رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه شناسایی عوامل خطر زا باعث کاهش سوانح و حوادث ترافیکی خواهد شد، گفت:  بیش از 51 درصد جان‌باختگان حوادث رانندگی، 21 تا 50 ساله هستند که جزو نیروی کار کشور به حساب می آیند.

  وی با بیان اینکه امروزه 95 درصد خودروهای کشور تولید داخل است، اظهارداشت: به خودروسازان تاکید شده است که همه استاندارهای اروپایی را رعایت کنند.

  سردار مهری افزود: معتقدیم تمامی ترمزهای خودروهای ایرانی باید به صورت چهارچرخ دیسک دار شوند که از تعداد تصادفات در کشور کاسته شود.

  وی با اشاره به حوادث رانندگی در استان فارس  نیز گفت: براساس آمارها امروزه از تعداد 3400 نقطه حادثه خیر کشور،  275 نقطه در استان فارس قرار دارد.

  به گزارش ایسنا، نهمین سمینار بین ‌ المللی کاهش سوانح ترافیکی، چالش‌ها و راهکارهای پیش رو با محورهایی همچون بررسی سیاست ‌ های کلان سلامت بر کاهش سوانح ترافیک، نقش نهاد راهور بر کاهش سوانح ترافیکی، مداخلات موثر در سوانح ترافیکی در کشورهای در حال توسعه و ایران، روند و تغییرات سوانح ترافیکی در سال های اخیر و علل و عوامل موثر بر سوانح ترافیکی از امروز در شیراز آغاز به کار کرد و تا پنجشنبه 4 بهمن ادامه دارد.


   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو