اوتو ۳۶۰

اتحادیه اروپا، آمریکا را به اعمال تعرفه تلافی جویانه تهدید کرد

عصر خودرو- اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تهدید کرد، در صورتی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بر خودرو و قطعات یدکی خودروهای اروپایی مالیات ببندد، این نهاد نیز با اعمال تعرفه حدودی ۲۳ میلیارد دلاری بر کالاهای آمریکایی، اقدام واشنگتن را تلافی می کند.

اتحادیه اروپا، آمریکا را به اعمال تعرفه تلافی جویانه تهدید کرد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، «ژان لوک دمارتی» مدیر امور تجاری کمیسیون اروپا گفت که نهاد مزبور برای اقدام تلافی جویانه در ازای تصمیم احتمالی ترامپ برای لغو توافق حاصل شده به منظور جلوگیری از اعمال تعرفه های جدید، آمادگی کامل دارد.
  وی افزود: ما باید برای پاسخگویی مناسب و موثر به محدودیت های تجاری جدیدی که دولت آمریکا ممکن است به ما تحمیل کند، آماده باشیم. به همین منظور فهرستی از کالاهای وارداتی آمریکایی به ارزش 22 میلیارد و 700 میلیون دلار را برای وضع تعرفه مهیا کرده ایم.
  دمارتی یادآور شد که اتحادیه اروپا هر گونه طرحی از سوی دولت آمریکا برای اعمال تعرفه یا سهم بندی بر محصولات صنعت خودروسازی اروپایی را رد می کند.
  ترامپ تهدید کرده است تعرفه 25 درصدی بر واردات خودروهای خارجی و قطعات یدکی آن وضع می کند.
  واشنگتن سال گذشته نیز با استناد به نگرانی های موجود در زمینه امنیت ملی، بر واردات فولاد و آلومینیوم از کشورهای اروپایی تعرفه اعمال کرد.
  اتحادیه اروپا نیز بیکار ننشست و این اقدام آمریکا را با اعمال تعرفه هایی بر کالاهای آمریکایی تلافی کرد.
  رئیس جمهوری آمریکا به همراه «ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا توافقی را امضا کردند تا به منظور جلوگیری از جنگ تجاری، خطر اعمال تعرفه ها به کالاهای دو طرف برداشته شود.
  اتحادیه اروپا هفته گذشته پیشنهاد جدیدی در مورد توافق تجارت آزاد را به آمریکا ارائه داد تا تعرفه بر کالاهایی چون خودرو را کاهش دهد.
  در همین حال، آمریکا قرار است ظرف چند هفته آینده، نتیجه تحقیقات خود در مورد واردات خودرو از کشورهای اروپایی را تکمیل کند.
  مدیر امور تجاری کمیسیون اروپا گفت: چنانچه دولت آمریکا بر واردات خودروها و قطعات یدکی خودروهای اروپایی، عوارض یا سهمیه وضع کند، ما نیز علاقه مند به راهکار تجاری مدیریت شده نخواهیم بود و در صورت زیان دیدن، واکنش نشان خواهیم داد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • خودرو امروز ۴۸۶
    • خودرو امروز ۴۸۵
    • خودروامروز ۴۸۴
    • خودروامروز ۴۸۳
    • خودرو امروز ۴۸۲
    • خودرو امروز ۴۸۱
    • خودرو امروز ۴۸۰
    • خودرو امروز ۴۷۹
    • خودروامروز ۴۷۸
    آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
    آرشیو