مدیران خودروکارمانیا

تولید خودروهای برقی فولکس واگن متوقف شد

عصر خودرو- فولکس واگن به تازگی اعلام کرده است که بخش تولید خودروهای الکتریکی خود را تحت تأثیر نقص در ایمنی آنها به طور موقت تعطیل اعلام کرده است.

تولید خودروهای برقی فولکس واگن متوقف شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، فولکس واگن که یکی از خودروسازان مشهور آلمانی به شمار می‌رود، در چند سال اخیر با مشکلات و چالش‌های متعددی روبرو شده است که نام و آوازه آن را در جهان به شدت به مخاطره انداخته است. رسوایی خودروهای دیزلی موسوم به دیزل گیت که در سال 2015 میلادی گریبانگیر فولکس واگن شد، از آن سال تاکنون این شرکت را که بزرگترین خودروساز اروپا به شمار می‌آید و سهم عظیمی از بازارهای جهانی خودرو را نیز به خود اختصاص داده است، فولکس واگن را با مشکل مواجه ساخته است.

  حالا در تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در وب سایت th e verge، فولکس واگن اعلام کرده است که قسمت مربوط به تولید خودروهای برقی و الکتریکی کارخانه خود را به طور موقت تعطیل اعلام کرده است تا در اسرع وقت به بررسی مشکلات مربوط به ایمنی و نقص فنی موجود در این قسمت رسیدگی کرده و بعد از برطرف کردن مشکلات مربوطه، دوباره به فعالسازی آن بپردازد.

  یکی از مدیران ارشد فولکس واگن با انتشار بیانیه‌ای خاطرنشان کرده است که ایمنی خودروهای تولیدی نخستین اولویت این شرکت به شمار می‌رود، بنابراین توقف موقت قسمت تولید خودروهای برقی فولکس واگن لازم و ضروری به نظر می‌رسد.

  در سال 2015 میلادی (نزدیک به دو سال پیش) رسوایی پرونده خودروهای آلاینده فولکس واگن آلمان برای نخستین بار در آمریکا افشا شد چرا که پس از آزمایش‌های صورت گرفته مشخص شد نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی موتور خودروهای دیزلی این شرکت در آمریکا دستکاری شده بود.

  فولکس واگن پس از اعتراف به تقلب، به پرداخت 4.3 میلیارد دلار جریمه محکوم شد و هنوز هم با مشکلات حقوقی در آلمان، آمریکا و سراسر جهان مواجه است. این شرکت 22 میلیارد یورو را برای پرداخت خسارات حاصل اختصاص داده و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط