رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه اعلام کرد:

مشکلات ارزی و گمرکی دلایل تاخیر در تحویل خودروها

عصر خودرو- رئیس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی گفت: عدم تامین قطعات و مواد اولیه از خارج کشور به دلیل عدم تبادل بانکی و همچنین عدم انتقال قطعات از کشور ثالث به دلیل تحریم های امریکا در کنار نبود نقدینگی از سوی خودروسازان به دلیل عدم اصلاح قیمت محصولات و درنتیجه عدم پرداخت به قطعه سازان از جمله دلایل تاخیر تحویل خودروها بوده است.

مشکلات ارزی و گمرکی دلایل تاخیر در تحویل خودروها
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷:۰۰

  محمدرضا نجفی منش در گفت و گو با پایگاه خبری «عصر خودرو» ، با بیان این مطلب گفت: تولید قطعه سازان در چند ماه اخیر همزمان با افزایش چند برابری قیمت ارز از یک سو و مشکل تامین نقدینگی از سوی دیگر در کنار مشکلات موجود در گمرک و تعلل در ترخیص سفارشات موجود شاهد کاهش تولید قطعه سازان بوده ایم.
  وی افزود: به دنبال کاهش تولید در صنعت قطعه، تیراژ تولید خودروسازان نیز کاهش یافت این در حالیست که شاهد افزایش قیمت مواداولیه و عدم اصلاح قیمت ها از سوی شورای رقابت بوده ایم.
  وی ادامه داد: عدم ترخیص قطعات با توجه به قوانین وزارت صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصاد و دارایی فرایند گمرک طولانی شده و نه تنها تامین قطعه با مشکلات زیادی مواجه شده بلکه در ارایه خدمات پس از فروش نیز با چالش های جدی و اعتراض های همگانی مواجه هستیم.
  نجفی منش با اشاره به افزایش 31 درصدی نرخ ارز مبادله ای نسبت به اوایل سال گذشته ادامه داد: نسبت به اواخر امسال ظرف مدت یک شب حدود 12 درصد افزایش شاهد بوده ایم که این روند منجر به افزایش 30 درصد قطعات شده است این در حالیست که قیمت سفارش گذاری شده قطعات با قیمت ارز قدیم و 3200 تومان بوده اما قطعه سازان در حال حاضر ناگزیر به پرداخت مابه التفاوت بر اساس قیمت ارز جدید هستند.

  نویسنده:میترا ممسنی

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط