مدیران خودروکارمانیا

خجسته با اشاره به اینکه مردم خاطره خوشی از خودروسازان ندارند:

قیمت‌های خودروهای پیش فروش شده موعد تحویل شهریور تا پایان دی افزایش قیمتی ندارند

عصر خودرو- عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: براساس قول وزیر صنعت، معدن و تجارت خودروهای پیش فروش شده که تحویل آنها از شهریور ماه تا پایان دی ماه است افزایش قیمتی ندارند.

قیمت‌های خودروهای پیش فروش شده موعد تحویل شهریور تا پایان دی افزایش قیمتی ندارند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از خانه ملت ، امیر خجسته عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ضرورت تعیین تکلیف خودروهای پیش فروش شده، گفت: خودروسازان داخلی در برابر 400 هزار نفر متعهد هستند. براساس بحث هایی که با وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام گرفت مقرر شد خودروهای پیش فروش شده که تحویل آنها از شهریور ماه تا پایان دی ماه است افزایش قیمت نداشته باشند.

  نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر صمت مصوبه ستاد تنظیم بازار مبنی بر افزایش قیمت خودورهای پیش فروش شده از ابتدای شهریور ماه را به دلیل ورود مجلس، اعتراضات و تقاضای خریداران تغییر داد و مقرر شد این خودروها بدون افزایش قیمت به خریداران تحویل داده شوند.
  خط تولید خودرو

  رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی تاکید کرد: خودروسازان موظف شدند خودروهای پیش فروش شده را با قیمت‌های قبلی به خریداران تحویل دهند.

  خجسته در پاسخ به این پرسش که آیا خودروسازان توان لازم برای تولید و تحویل خودروهای پیش فروش شده را دارند، توضیح داد: بله؛ خودروسازان عمدی خودروها را ناقص نگه داشتند به طور مثال ضبط ماشین را وصل نمی‌کنند تا ادعا کنند خودرو ناقص است. در حالیکه ضبط ماشین قطعه داخلی است؛ آنها این اقدامات را با هدف افزایش قیمت انجام می دهند.

  کلید خوردن استیضاح وزیر صمت درپی بی وفایی خودروسازان در انجام تعهدات

  وی با بیان اینکه استیضاح وزیر صنعت به دلیل اجرایی نشدن تعهدات خودروسازان در مجلس کلید خورد، خاطرنشان کرد: آقای رحمانی موظف است اقدامات لازم برای تحویل آخرین خودرو پیش فروش شده را به خریداران انجام دهد. خودروسازان نیز موظفند پیش فروش‌هایی که وعده تحویل آنها تا پایان دی ماه است بدون افزایش قیمت به خریداران تحویل دهند.

  ضمانت اجرایی برای عمل به تعهدات خودروسازان چیست؟

  عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه ضمانت اجرایی برای عمل به تعهدات خودروسازان چیست، بیان کرد: قول و حرف وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمانت اجرایی این موضوع است. مجلس برای احقاق حقوق مردم تمام توان خود را به کار می‌برد.

  به زعم آقای یکه زارع، این شرکت باید روزانه سه هزار خودرو تولید داشته باشد در حالی که این رقم به دلیل اعمال تحریم‌ها به یک هزار خودرو کاهش پیدا کرده است

  وی ادامه داد: به زعم آقای یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو، این شرکت باید روزانه سه هزار خودرو تولید داشته باشد در حالی که این رقم به دلیل اعمال تحریم‌ها به یک هزار خودرو کاهش پیدا کرده است.

  این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خودروسازان خودروهای خود را دپو کردند، تاکید کرد: در صورتی که خودروسازان از تحویل خودرو سرباز زنند باید پیش پرداخت‌های خریداران را با توجه به افزایش قیمت خودرو و تورم به آنها بازگرداند.

  وی با تاکید بر اینکه در صورتی که خودروسازان به تعهدات خود عمل نکند موقعیت وزیر صنعت، معدن و تجارت به خطر می افتد، ادامه داد: در حال حاضر خودروسازان پذیرفته اند و باید خودروهای پیش فروش شده را با قیمت قبلی به آنها تحویل دهند.

  خودروسازان به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند

  رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه خودروسازان زیاده‌خواه هستند، تاکید کرد: در 40سال اخیر مردم خاطره خوشی از خودروسازان ندارند چرا که آنها تنها به دنبال خالی کردن جیب مردم هستند. کمیسیون اصل 90 و فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی بر اجرای تعهدات خودروسازان تأکید دارند و قطعاً آن را پیگیری می‌کند.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید