قول شهرداری به تاکسی‌های اینترنتی

۲۰ درصد تخفیف طرح ترافیک برای تاکسی‌های اینترنتی که معاینه‌فنی دارند

عصر خودرو- مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از تخفیف ۲۰ درصدی طرح ترافیک برای تاکسی‌های اینترنتی دارای معاینه‌فنی خبر داد.

قول شهرداری به تاکسی‌های اینترنتی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی پیرحسین لو مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اعلام خبر ارسال پیامک به خودرو‌های فاقد معاینه فنی فعال در شرکت‌های تاکسی اینترنتی اظهار کرد: در ادامه همکاری‌هایی که بین یکی از شرکت‌های تاکسی اینترنتی و شهرداری تهران در حال پیگیری است، این شرکت به آن تعداد از راننده‌های خود که خودروی آن‌ها معاینه فنی ندارد، پیامک داده که تا روز شنبه هفته آینده مهلت دارند برای کنترل آلایندگی و دریافت معاینه فنی مراجعه کنند و در غیر این صورت حساب کاربری‌شان مسدود خواهد شد.

  وی با بیان اینکه ستاد معاینه فنی شهرداری نیز هماهنگ کرده که مراکز الغدیر، شقایق، چمران و بیهقی به‌طور ویژه پذیرای تاکسی‌های اینترنتی باشند، گفت: طبق آمار‌های غیررسمی، بیش از 12 هزار خودرو که در این شرکت ثبت‌نام کرده‌اند، معاینه فنی ندارند. البته همه آن‌ها فعال نیستند، اما حتی تعداد بسیار کمتر از این هم واقعاً برای آلودگی هوای تهران خطرناک است.

  پیرحسین‌لو خاطرنشان کرد: خودرو‌هایی که در اینگونه سامانه‌های اینترنتی فعالیت می‌کنند، معمولاً چند برابر دیگر خودرو‌های شخصی و حتی بیشتر از تاکسی‌ها در طول شبانه‌روز در رفت و آمد هستند. از این رو باید درباره آلایندگی آن‌ها حساسیت بیشتری وجود داشته باشد.

  مشاور اجتماعی معاون حمل و نقل شهرداری افزود: ما از هر قدمی که این مجموعه‌ها بردارند تا خدمات خود را به نفع کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر بهبود دهند، استقبال می‌کنیم و تا جایی که بتوانیم کمک هم می‌کنیم.

  بیشتر بخوانید: سال 98 چه خودرو‌هایی مشمول دریافت معاینه فنی می‌شوند؟

  پیرحسین‌لو همچنین به رانندگانی که در تاکسی‌های اینترنتی کار می‌کنند، پیشنهاد کرد برای اینکه از تخفیف بیشتری در طرح ترافیک برخوردار شوند، برای دریافت معاینه فنی برتر هم اقدام کنند و گفت: خودرو‌هایی که عمر آن‌ها بالای چهار سال است و باید معاینه فنی بگیرند، اگر حد آلایندگی مجاز برای معاینه فنی برتر را داشته باشند، از این امتیاز برخوردار می‌شوند. علاوه بر آن‌ها، خودرو‌هایی که عمر زیر چهار سال دارند و قانونا نیاز به معاینه فنی ندارند هم اگر به مراکز تهران مراجعه کنند و از تست‌های آلایندگی با موفقیت عبور کنند، به آن‌ها گواهی معاینه فنی برتر داده می‌شود و طرح ترافیک آن‌ها با 20 درصد تخفیف محاسبه می‌شود.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط
  دکه مطبوعات
  • ۴۷۰
  • ۴۶۹
  • ۴۶۸
  • ۴۶۷
  • ۴۶۶
  • ۴۶۴
  • ۴۶۳
  • ۴۶۲
  • ۴۶۱
  آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
  آرشیو