فونیکسریمکسبهتام

کدام مناطق بیشترین پارکینگ را در تهران دارند؟

عصر خودرو- شهرداری تهران مدیریت ۱۸۹ پارکینگ را در سطح شهر بر عهده دارد که از این میان منطقه ۴ بیشترین تعداد پارکینگ را دارد؛ اما بیشترین ظرفیت پارک خودرو در منطقه ۲۲ است.

کدام مناطق بیشترین پارکینگ را در تهران دارند؟
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از مهر، بر اساس اطلاعات منتشر شده  بر روی سایت داده نمای شهرداری تهران  سال 96، 189 پارکینگ در اختیار شهرداری تهران است که در مجموع ظرفیت پذیرش سه هزار و 679 خودرو را دارد؛ این میزان نسبت به سال 1395، چیزی نزدیک به 23 درصد رشد داشته است. در سال 95، تعداد پارکینگ‌های در اختیار شهرداری 153 پارکینگ بوده است.

  اما در میان منطقه های 22 گانه شهرداری تهران، برخی منطقه‌ها سهم بیشتری از تعداد پارکینگ‌ها دارند و برخی از این موضوع بی نصیب مانده‌اند. آمار نشان می‌دهد منطقه چهار با دارا بودن 55 پارکینگ در صدر جدول قرار دارد و این در شرایطی است که در منطقه هشت، هیچ پارکینگی متعلق به شهرداری وجود ندارد. بعد از منطقه چهار، منطقه یازده با 18، منطقه 2 با 15 و منطقه 22 با 13 پارکینگ بیشترین تعداد پارکینگ‌های شهرداری را در خود جای داده‌اند.

  البته تعداد زیاد پارکینگ در یک منطقه دلیل بر این نمی‌شود که آن منظقه ظرفیت بیشتری هم برای پارک خودرو دارد. نمودارهای سایت داده نمای شهرداری تهران نشان می‌دهد، گرچه منطقه 22، 13 پارکینگ دارد اما همین تعداد، ظرفیت پذیرش 9 هزار و 410 خودرو را دارد و همین امر سبب شده تا این منطقه در صدر جدول بیشترین ظرفیت اسمی پارکینگ‌های شهرداری تهران قرار بگیرد. منطقه 11 با ظرفیت چهار هزار و 428 خودرو در رتبه دوم قرار دارد. این در شرایطی است که منطقه 4 که بیشترین تعداد پارکینگ را دارد، فقط پذیرای یک هزار و 387 خودرو است.

  البته شرایط منطقه‌های 18 و 19 هم دست کمی از منطقه هشت ندارد، چرا که در هر کدام از این دو منطقه فقط یک پارکینگ در اختیار شهرداری قرار دارد.

  برچسب ها
  کرمان موتوراکستریم
  مطالب مرتبط