۴۰ جایگاه عرضه سوخت سی ‌ان ‌جی به ‌طور همزمان افتتاح شد

عصر خودرو- ۴۰ جایگاه عرضه سوخت سی‌ ان‌ جی امروز چهارشنبه در آئینی با حضور مدیر عامل بنیاد تعاون وزارت دفاع، مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و مسئولان محلی به صورت نمادین درجایگاه شهدای کهریزک افتتاح شد.

۴۰ جایگاه عرضه سوخت سی ‌ان ‌جی به ‌طور همزمان افتتاح شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایرنا، مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این آئین اظهار داشت: این تعداد از جایگاه های عرضه سی ‌ان ‌جی به صورت همزمان در 16 استان کشور به بهره ‌برداری می ‌رسد که با راه‌اندازی این جایگاه‌ها در مجموع روزانه 60 هزار مترمکعب به ظرفیت توزیع سی‌ ان ‌جی کشور افزوده می ‌شود.
  حمید قاسمی‌ ده‌چشمه تصریح کرد: جایگاه عرضه سی ‌ان ‌جی شهدای کهریزک تهران که امروز به عنوان یکی از 40 جایگاه عرضه افتتاح شد، آخرین جایگاه سی ‌ان ‌جی از پروژه 770 جایگاه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.
  وی عنوان کرد: 38 جایگاه توسط بخش دولتی (شرکت ملی نفت) و 2 جایگاه نیز توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.
  قاسمی با تاکید بر اینکه توسعه جایگاه‌های کوچک مقیاس در تمام کلان شهرهای کشور انجام خواهد شد، گفت: چهار میلیون و 130 هزار خودرو تبدیل شده به سی ‌ان‌ جی داریم که از 80 درصد این ظرفیت استفاده می ‌شود.
  مدیر طرح سی ان جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی افزود: یک و نیم میلیون خودروی پایه گاز سوز شامل 60 هزار تریلی و یک میلیون و 440 هزار خودروی سواری سبک در برنامه تولید و پشتیبانی قرار دارد.
  صنعت سی ‌ان‌ جی در ایران در سال 79 پایه‌ریزی شد و در سال‌های بعد توسعه یافت، به نحوی که تا پایان سال 96، 2 هزار و 413 جایگاه‌ عرضه سی‌ان‌جی در کشور راه‌اندازی شد که از این تعداد، حدود یک هزار و 100 جایگاه به صورت مشترک بنزین و سی‌ان‌جی توزیع می‌کنند.
  اکنون بیش از 2 هزار و 440 جایگاه سی‌ان‌جی راه‌اندازی شده در کشور ظرفیت توزیع بیش از 2 میلیون و 832 هزار مترمکعب گاز طبیعی فشرده را به وجود آورده‌اند؛ سهم‌ سی ‌ان‌ جی در سبد سوخت خودروها هم‌ اکنون 13 درصد است که این رقم باید تا پایان سال 99 به 22 درصد افزایش یابد.
  افزایش روزافزون تعداد خودروها و رشد شتابان مصرف سوخت در کشور، نیازمند مدیریت صحیح مصرف سوخت و حمل‌ونقل در کشور است که افزایش سهم گاز طبیعی در سبد سوخت خودروها و تنوع‌بخشی به سبد سوخت در این میان نقشی موثر و راهگشا ایفا خواهد کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط