اوتو ۳۶۰

اتحادیه اروپا آمریکا را به اعمال تعرفه برخودروهای این کشور تهدید کرد

عصر خودرو- خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از سخنگوی دولت آلمان گزارش داد:درصورت اعمال تعرفه بر خودروهای اروپایی از سوی دولت ترامپ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز واکنش مشترکی در مورد ایجاد تعرفه برای ورود خودرو های آمریکایی نشان خواهند داد.

اتحادیه اروپا آمریکا را به اعمال تعرفه برخودروهای این کشور تهدید کرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری« عصرخودرو» به نقل از ایرنا، استفان سایبرت، در یک نشست مطبوعاتی گفت:اتحادیه اروپا، ورود اتومبیل های آمریکایی را مساله امنیت ملی تلقی نمی کند و به عبارت دیگر امنیت ملی هر کشوری به منزله توجیهی برای اعمال تعرفه و یا افزایش تعرفه نیست.
  وی افزود:در صورتی که آمریکا دست به اعمال تعرفه بزند، کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم مشترکی برای واکنش به اقدام آمریکا اتخاذ خواهند کرد.
  اتحادیه اروپا پیش از این نیز تهدید کرده بود، در صورتی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا بر خودرو و قطعات یدکی خودروهای اروپایی مالیات ببندد، این نهاد نیز با اعمال تعرفه حدودی 23 میلیارد دلاری بر کالاهای آمریکایی، اقدام واشنگتن را تلافی می کند.
  ترامپ تهدید کرده است تعرفه 25 درصدی بر واردات خودروهای خارجی و قطعات یدکی آن وضع می کند.
  واشنگتن سال گذشته نیز با استناد به نگرانی های موجود در زمینه امنیت ملی، بر واردات فولاد و آلومینیوم از کشورهای اروپایی تعرفه اعمال کرد.
  اتحادیه اروپا نیز بیکار ننشست و این اقدام آمریکا را با اعمال تعرفه هایی بر کالاهای آمریکایی تلافی کرد.

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط