رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

راکبان موتورسیکت در ۶۳ درصد تصادفات تهران مقصر بودند

عصر خودرو- رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: راکبان موتورسیکلت در تهران در ۶۳ درصد تصادفات به عنوان مقصر حادثه شناخته شده‌اند.

راکبان موتورسیکت در ۶۳ درصد تصادفات تهران مقصر بودند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰:۰۰

  به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از تسنیم ،  سرهنگ احسان مؤمنی در تشریح تصادفات منجر به فوت شهر تهران در ده ماهه سال 97، با بیان اینکه 38 درصد کل متوفیان حوادث رانندگی مربوط به موتورسیکلت سواران بوده، اظهار کرد: با بررسی و آنالیز تصادفات به وقوع پیوسته مشخص شد 33 درصد راکبان موتورسیکلت فوتی 18 تا 28 سال سن داشته‌اند و در 63 درصد تصادفات به عنوان مقصر حادثه شناخته شده‌اند.

  رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران تصریح کرد: 87 درصد راکبان موتورسیکلت بر اثر ضربه وارد شده به سر جان خود را از دست داده‌اند بنابراین ضروری است راکبان موتورسیکلت از کلاه ایمنی استفاده کرده همچنین ترجیحاً در محورهای بزرگراهی که سرعت وسایل‌نقلیه زیاد است، تردد نکنند.

  وی با بیان اینکه 53 درصد تصادفات موتورسیکلت سواران در محورهای بزرگراهی شهر تهران به وقوع پیوسته، گفت: راکبان موتورسیکلت حین رانندگی باید کاملاً به جلو توجه داشته باشند و از اقداماتی مانند استفاده از موبایل، استعمال دخانیات، خوردن و آشامیدن که باعث حواس پرتی آنها می‌شود، خودداری کنند.

  مؤمنی افزود: عدم توجه به جلو بیشترین علت تصادفات راکبان موتورسیکلت را با 28 درصد تشکیل می‌دهد. رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران متذکر شد: بهتر است چراغ جلوی موتورسیکلت علاوه بر شب در ساعات روز نیز به منظور دید بهتر موتورسوار روشن باشد، راکبان نباید به هیچ وجه حرکات مارپیچ و تغییر مسیر ناگهانی را انجام ندهند، از جابه‌جایی بارهای حجیم که باعث به هم خوردن تعادل راننده می‌شود، خودداری کرده و برای تردد، از محلهای غیرمجاز مانند پیاده‌روها و خطوط ویژه استفاده نکنند.

  مؤمنی یادآور شد: راکبان موتورسیکلت هنگام روشن شدن چراغ قرمز تقاطع پشت خط ایست توقف کامل کرده و با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به تذکرهای کارشناسان راهنمایی و رانندگی روزهایی بدون حادثه را تجربه کنند تا شاهد کاهش حوادث دلخراش و داغدار شدن خانواده‌ها در شهر تهران باشیم.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط