رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

انسداد معابر در چهارشنبه سوری، خط قرمز پلیس است

عصر خودرو- فرمانده انتظامی گنبدکاووس با تاکید بر ضرورت پرهیز شهروندان از انجام حرکات غیر متعارف ازجمله انسداد معابر درمراسم چهارشنبه سوری، خاطرنشان کرد: این اقدامات خط قرمز پلیس است و بشدت با متخلفان برخورد می شود.

انسداد معابر در چهارشنبه سوری، خط قرمز پلیس است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا، سرهنگ محمود علی فر روز یکشنبه درنشست خبری گفت: اگرچه درسال های اخیر با افزایش آگاهی مردم، حوادث چهارشنبه سوری کاهش یافته اما همچنان نیازمند همکاری خانواده ها و مراقبت بیشتر آنان از فرزندانشان هستیم.
  وی افزود: براساس ماده 618 قانون مجازات اسلامی 'هرکس با هیاهو، جنجال، حرکات غیر متعارف یا با تعارض با افراد، مخل نظم و آرامش عمومی گردد و یا مردم را از فعالیت باز دارد، به حبس از سه ماه تا یک سال و 74 ضربه شلاق محکوم می شود'.
  سرهنگ علی فر اضافه کرد: مستند به این ماده قانونی، پلیس با متخلفان برخورد می کند بنابراین خانواده ها، بالاخص نوجوانان و جوانان مراقب باشند تا با رفتارهای غیرمتعارف در این جشن سنتی که متاسفانه تحریف شده و جای آن را انواع مواد محترقه و آتش زا گرفته، از ایجاد مزاحمت برای دیگران خودداری نمایند.
  وی، سگ گردانی داخل شهر و بوستان ها و رعایت نکردن شئونات اسلامی داخل خودرو را از دیگر جرایم مشهود نام برد و تصریح کرد: پلیس با این جرایم بویژه در موضوع رعایت نکردن شئونات اسلامی، ابتدا در قالب تذکر پیامکی به مالک خودرو، سپس اخذ تعهد و درصورت تکرار، توقیف خودرو و معرفی متخلف به مرجع قضایی اقدام می کند.
  فرمانده انتظامی گنبدکاووس همچنین بدون اشاره به آماری، گزارشی از عملکرد یک ساله انتظامی ارائه داد و گفت: امسال وقوع سرقت های خرد به دلیل مشکلات اقتصادی، 18 درصد در این شهرستان افزایش داشته و دربحث کشف سرقت ها 8 درصد و دستگیری سارقان 36 درصد رشد داشته ایم.
  سرهنگ علی فر، کاهش هفت درصدی وقوع سرقت های خشن، رشد 46 درصدی کشف انواع مواد مخدر، رشد دو درصدی دستگیری معتادان متجاهر و خرده فروش و رشد 52 درصدی کشف کالاهای قاچاق را از دیگر عملکردهای انتظامی گنبدکاووس درسال جاری اعلام کرد.
  وی افزود: از ابتدای امسال تا الان 150 کیلوگرم انواع مواد مخدر و 23 میلیارد ریال کالای قاچاق در گنبدکاووس کشف و ضبط شده است.
  سرهنگ علی فر، از رشد 55 درصدی جرایم سایبری در گنبدکاووس هم خبر داد و گفت: اگرچه کشف جرایم سایبری 12 درصد رشد داشته اما دستگیری مجرمین این حوزه 31 درصد کاهش داشته که دلیل آن نداشتن شاکی خصوصی و یا پیگیری نکردن موضوع ازسوی افراد بوده است.
  به گفته وی، نا آگاهی کاربران فضای مجازی در همه گروه های مردمی و مراقبت نکردن از داده ها، مهمترین عامل در وقوع جرایم سایبری در گنبدکاووس بوده که می بایست با آموزش و آگاهی بخشی نسبت به پیشگیری و کاهش این جرایم کمک کرد.
  فرمانده انتظامی گنبدکاووس از کاهش هشت درصدی تصادفات جرحی درون شهری به دلیل فرهنگ بالای ترافیکی مردم این شهر و رشد هفت درصدی تصادفات جرحی برون شهری این شهرستان به دلیل مشکلات جاده ای و کم عرض بودن آن درسال جاری خبر داد و گفت: از چند ماه پیش تخلفات رانندگی از ساعت هفت صبح تا 22 شب توسط 29 دستگاه دوربین ترافیکی ثبت و اعمال قانون می شود.
  سرهنگ علی فر همچنین پیشگیری از آسیب ها و جرایم اجتماعی در جامعه را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: پلیس هم در حد مقدورات با برگزاری کلاس های آموزشی برای مدارس و ادارات و نهادها و در محلات تلاش می کند.
  وی افزود: امسال انتظامی گنبدکاووس 32 جلسه با مردم و در قالب شورای معتمد پلیس در محلات و مساجد و 215 جلسه آموزشی در مدارس و ادارات و نهادها برگزار و 6 هزار نسخه بروشور آموزشی توزیع کرده است.
  سرهنگ علی فر با قدردانی از همکاری و تعامل خبرنگاران رسانه های ارتباط جمعی با انتظامی گنبدکاووس، گفت: از ابتدای امسال تا الان 300 خبر از انتظامی در رسانه ها انتشار یافته است.
  شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید
  مطالب مرتبط