رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

آلودگی هوا «۳۱۶۴»

سلامت هوای تهران در اثر باد و باران

عصر خودرو- مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای تهران سالم است و وزش باد و بارش باران سبب برقراری شرایط مطلوب هوا برای بیشتر مناطق تهران می‌شود.

سلامت هوای تهران در اثر باد و باران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از ایسنا، حسین شهبازی اعلام کرد: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص 56 در شرایط سالم قرار دارد. همچنین کیفیت هوای تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص 37 در شرایط پاک قرار داشته است.

  وی ادامه داد: طبق نتایج حاصل از پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، با تداوم شرایط جوی ناپایدار در روز جاری (سه‌شنبه 6 فروردین)، برای برخی ساعات بارش متناوب و شدید باران و وزش باد موثر با بزرگی بین 3 تا 5 متر بر ثانیه انتظار می‌رود که شرایط لازم برای برقراری وضعیت مطلوب کیفیت هوا را در اکثر مناطق شهر تهران فراهم خواهد کرد.

  مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: به تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی از ساعات پایانی سه‌شنبه، انتظار می‌رود به تدریج افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها مشاهده شود و این شرایط تا صبحگاه روز چهارشنبه کمابیش ادامه داشته باشد.

  شهبازی اظهار کرد: هر چند با تغییر شرایط جوی در طول روز بر سرعت باد افزوده شده و برخی ساعات به ویژه بعدازظهر همراه با وزش باد با بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و شمال غربی خواهد بود که سبب پراکندگی آلاینده‌ها و به تبع آن برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوا در هفتمین روز از بهار 98 خواهد شد.

  وی تاکید کرد: دمای تهران تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید