رضایی روشنپیت استاپکارمانیاآسان موتور

خودروی چینی که تسلای آمریکا را به چالش می کشاند

عصر خودرو- شرکت چینی اس اف موتورز به تازگی از یک کراس اوور برقی جدید رونمایی کرده که می‌تواند خودروی برقی تسلا را به چالش بکشاند.

خودروی چینی که تسلای آمریکا را به چالش می کشاند
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، این روزها که شرکت‌های خودروسازی متعددی به سمت و سوی تولید خودروهای برقی و الکتریکی روی آوردند شرکت‌های چینی یکی پس از دیگری به معرفی تولید و عرضه خودروهای برقی مشغول شده و سعی دارند در این رقابت تنگاتنگ سهم بیشتری از بازار این کشور را به خود اختصاص دهند.
  شرکت چینی اس اف موتورز (SF motors) که به تازگی نام برند خود را به سرس (Seres) تغییر داده یکی از خودروسازان نوظهور چینی است که در زمینه تولید و توسعه خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

  حالا این شرکت نسخه نهایی از خودروی کراس اوور برقی تحت عنوان SF5 را معرفی کرده که نسخه مفهومی آن در سال گذشته رونمایی شده بود.
  بر اساس گزارش وب سایت اتونیوز، با اینکه این خودرو با نسخه مفهومی خود تفاوت‌های متعددی دارد اما باید گفت که این کراس اوور برقی زیبا در دو نسخه به تولید خواهند رسید که یکی از آنها از یک باتری 90 کیلو وات ساعتی بهره می‌برد و موتور برقی آن قدرت تولید 684 اسب بخار قدرت و 1039 نیوتن‌متر گشتاور را دارد و در عرض مدت تنها 3.5 ثانیه سرعت آن را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت این مدل 250 کیلومتر بر ساعت و توان پیمایشی آن نیز مسافتی معادل 500 کیلومتر تخمین زده شده است.

  مدل بعدی این خودرو نیز دارای باتری کوچک‌تری با ظرفیت 33 کیلو وات ساعت است که با هر بار شارژ قادر است تنها مسافتی معادل 150 کیلومتر را طی کند و سرعت آن مدت 4.8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن نیز 230 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

  این شرکت چینی اعلام کرده که مدل‌های نهایی دو خودروی مذکور را در نمایشگاه خودرو شانگهای 2019 رونمایی و پرده برداری خواهد کرد.

   

  برچسب ها
  کرمان موتورپورسعید