برنج

در اروپا؛

خودروهای ولوو جاده‌های لغزنده را به یکدیگر اطلاع می‌دهند

عصر خودرو- شرکت ولوو با افزودن یک قابلیت امنیتی جدید به خودروهای تولیدی خود در اروپا به آنها امکان می‌دهد که جاده‌های لغزنده را به یکدیگر معرفی کرده و در این مورد تبادل اطلاعات کنند.

خودروهای ولوو جاده‌های لغزنده را به یکدیگر اطلاع می‌دهند
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، سیستم یادشده هشدار لغزنده بودن جاده نام دارد که قبلاً تنها در سوئد و نروژ در دسترس بود و از سال 2020 در تمامی کشورهای اروپایی قابل استفاده است.

  سیستم مذکور باعث اطلاع سریع از خطرات موجود در ادامه جاده با استفاده از اطلاعات جمع آوری شده از سایر خودروهای ولوو می‌شود. به عنوان مثال اگر یک خودروی ولوو در مسیر خود با بارش ناگهانی باران و برف مواجه شود یا شاهد یخ زدگی جاده باشد می‌تواند این موضوع را به سایر خودروهای ولوو که در حال طی کردن همان مسیر هستند، برساند.

  سیستم دیگری که به خودروهای ولوو اضافه شده سیستم هشدار چراغ خطر است که باعث اطلاع رسانی به دیگر خودروها در مورد نقاط کور جاده‌ها و دست اندازها و چاله‌های احتمالی می‌شود و استفاده از آن از برخورد ناگهانی با موتورسواران و غیره جلوگیری می‌کند.

  اگر چه این خدمات تنها در خودروهای تولیدی از سال 2020 به بعد ارائه می‌شود، اما با به روزرسانی سیستم نرم افزاری تولیدات ولوو از سال 2016 به بعد هم می‌توان به این امکانات دسترسی یافت. البته هنوز مشخص نیست این خدمات چه زمانی در آمریکای شمالی در دسترس قرار می‌گیرد.
   

  برچسب ها
  کرمان موتور
  مطالب مرتبط