رضایی روشنپیت استاپمدیران خودروکارمانیا

نقص فنی در وانت‌های سری F فورد سبب جمع‌آوری دوباره آن‌ها شد

عصر خودرو- شرکت خودروسازی فورد تعداد زیادی از خودورهای سری اف خود را به علت نقص فنی فراخوانی کرد.

نقص فنی در وانت‌های سری F فورد سبب جمع‌آوری دوباره آن‌ها شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۴:۰۰
  • نقص فنی در وانت‌های سری F فورد سبب جمع‌آوری دوباره آن‌ها شد
  • نقص فنی در وانت‌های سری F فورد سبب جمع‌آوری دوباره آن‌ها شد
  • نقص فنی در وانت‌های سری F فورد سبب جمع‌آوری دوباره آن‌ها شد

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو» به نقل از باشگاه خبرنگاران، فورد تعداد 327000 از وانت‌های سری F این شرکت را به علت وجود نقص فنی در آن‌ها و احتمال آتش گرفتن فراخوانی کرده است.

بررسی‌ها نشان داده است اشکال در اتصال صحیح سیم بخاری از داخل موتور خودرو به باعث بالا رفتن دمای بیش از اندازه موتور و در نتیجه افزایش احتمال آتش سوزی شده است. این نقص فنی در مدل F-150 تولید سال‌های 2019-2015 و سلیر مدل‌های تولید شده از این خودرو در سال‌های 2019-2017 است.

این چنین اقداماتی در مورد خودرو‌های فورد و به ویژه وانت‌های این شرکت در گذشته نیز صورت گرفته است. به طور مثال در آذر ماه سال 1397 تعداد 874000 عدد از وانت‌های این شرکت به علتی تقریبا مشابه آنچه هم اکنون نیز این شرکت با آن درگیر است، فراخوانی شدند. فورد با مشتریان و صاحبان خودرو‌های این شرکت تعهد داده است در صورت بروز هرگونه مشکلی که ایمنی راننده و سرنشینان خودرو را برهم بزند، تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با ارائه خدمات رایگان آن‌ها را برطرف سازد.

البته با وجود کنترل‌های مکرر فورد، وانت‌های سری F این شرکت در مواردی دچار حریق ناشی از نقص فنی شده‌اند که یکی از این موارد در کانادا و دیگری در ایالات متحده آمریکا اتفاق افتاد. کارشناسان خودرو معتقدند مشکلات این خودرو‌ها تنها محدود به نقص در اتصال سیستم بخاری نیست بلکه موارد دیگری نیز برای رفع در فورد سری F وجود دارد. مشکلاتی که سبب خاموش شدن ناگهانی خودرو و انحراف آن از مسیر در حال حرکت می‌شود.

نمایندگی‌های رسمی فورد در ایالت‌های کنتاکی و کانزاس آمادگی انجام تعمیرات روی این خودرو‌ها را دارند. رانندگان می‌توانند با مراجعه به هرکدام از این نمایندگی‌ها خودرو‌های خود را جهت تعمیر تحویل دهند.

برچسب ها
کرمان موتورپورسعید
مطالب مرتبط